Çözüldü Skyrim mod kurulmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ferhatklc

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Can Sungur'un mod rehberini izleyerek modları kurmaya çalıştım fakat artık mod Manager yerine Vortex kullanılıyor.

Video altına koyduğu linklerden modları indirdim, hesabımı direkt Vortex ile ilişkilendirdim modlar direkt Vortex'e indi ve enabled olarak gözüktü.

Fakat bu noktadan sonra oyuna girmek istediğim zaman oyunu açamıyorum, play seçeneğine bastıktan sonra ekran kayboluyor ve oyun açılmıyor.

Şu an evde olmadığım için modları silip oyunu açmayı deneyemiyorum. Sizce modların yanlış kurulmasından kaynaklı bir durum mudur?

2023 yılında çekilmiş önerebileceğiniz güncel rehber var mıdır modlama ile ilgili? Desteklerinizi beklerim.

SE versiyonuna sahibim.

Çözüm
Mod sırasını bozmuş olabilirsiniz. Vortex üzerinden aktif olan modları kapatıp oyuna normal şekilde girmeyi deneyin. Eğer normal bir şekilde sorunsuz oyuna girebiliyorsanız sırasıyla modları yükleyip oyuna SKSE ile girip test edebilirsiniz.
SKSE kurup oyunu SKSE üzerinden başlatıyorsunuz değil mi?

Diğer türlü modların %90'ı çalışmaz https://skse.silverlock.org/beta/skse_1_07_03.7z
Bu zipin içerisindeki dosyaları tesv.exe nin olduğu konuma çıkartıp oyunu SKSE.exe den başlamalısınız. Vortex içerisinde de ayarlayabilirsiniz.

SKSE kurup oyunu SKSE üzerinden başlatıyorsunuz değil mi?

Diğer türlü modların %90'ı çalışmaz https://skse.silverlock.org/beta/skse_1_07_03.7z
Bu zipin içerisindeki dosyaları tesv.exe nin olduğu konuma çıkartıp oyunu SKSE.exe den başlamalısınız. Vortex içerisinde de ayarlayabilirsiniz.
Merhaba,

Anladığım kadarıyla SKSE kurup diğer modları da Vortex içerisinden indirip daha sonrasında oyunu SKSE.exe ile başlatacağım. Akşam eve gittiğimde tüm her şeyi baştan yükleyip deneyeceğim.

Aynen öyle 😇 yine de problem yaşarsanız yardımcı olmaya çalışırım.
Merhaba,

Anladığım kadarıyla SKSE kurup diğer modları da Vortex içerisinden indirip daha sonrasında oyunu SKSE.exe ile başlatacağım. Akşam eve gittiğimde tüm her şeyi baştan yükleyip deneyeceğim.

Mod sırasını bozmuş olabilirsiniz. Vortex üzerinden aktif olan modları kapatıp oyuna normal şekilde girmeyi deneyin. Eğer normal bir şekilde sorunsuz oyuna girebiliyorsanız sırasıyla modları yükleyip oyuna SKSE ile girip test edebilirsiniz.

Çözüm
Bu şekilde yaptım ve oldu hocam teşekkür ederim. IHUD denen mod sıkıntı çıkartıyormuş, deaktif ettim ve bu şekilde girdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı