Skyrim ölen yoldaştan eşya nasıl alınır?

Ömerft12

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün Skyrim oynarken yanımda athis diye bir yoldaşım vardı ve şehrin içindeydim. Ardından elim yanlışlıkla Z tuşuna bastı ve fırtına nidası çıktı. Ardından tüm muhafızlar üstüme çullanınca kaçtım ama athis kaçamadı öldü ve ben geri geldiğimde onun cesedini bulamadım ama içinde önemli eşyalar var onları almam gerekiyor. Bunun bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cesedini bulman lazım, öldüğünden emin misin?

Merhaba arkadaşlar. Bugün Skyrim oynarken yanımda athis diye bir yoldaşım vardı ve şehrin içindeydim. Ardından elim yanlışlıkla Z tuşuna bastı ve fırtına nidası çıktı. Ardından tüm muhafızlar üstüme çullanınca kaçtım ama athis kaçamadı öldü ve ben geri geldiğimde onun cesedini bulamadım ama içinde önemli eşyalar var onları almam gerekiyor. Bunun bir yolu var mı?

Hocam ölmediyse senin takip etmeyi bırakmıştır ve onu bulduğun yere geri dönmüştür sanırsam akçay jorrvaskr yoldaşların klan evinde kalıyordu eğer ölmediyse orada bulabilirsiniz.

Konsolu tilde tuşuyla açıp (komutları ayırmak için koyduğum virgüller olmadan) prid 0001A6D6, openactorcontainer 1 komutlarını yazmayı deneyin. Athis'in envanter penceresinin açılması lazım, istediğinizi alın.

Diriltip öyle envanterinden eşyaları almak isterseniz sırasıyla prid 0001A6D6, resurrect, moveto player yazmayı deneyin. Resurrect'in diriltmesi, moveto player'ın da önünüze ışınlaması lazım. Önünüze geldikten sonra takipçiniz sayılmıyorsa tekrardan takipçi yapıp diyalogla envanterinden istediğini alabilmeniz lazım.

Peki komut girmek oyunu bozar mı?
Oyunu bozan bi' şey olmaz. "Başarım kazanamazsınız" olayının komutlar için geçerli olduğunu daha önce duymadım, ondan emin değilim sadece. Deneyip görün... @Ömerft12

Son düzenleyen: Moderatör:
Konsolu tilde tuşuyla açıp (komutları ayırmak için koyduğum virgüller olmadan) prid 0001A6D6, openactorcontainer 1 komutlarını yazmayı deneyin.

Diriltip öyle envanterinden eşyaları almak isterseniz sırasıyla prid 0001A6D6, resurrect, moveto Player yazmayı deneyin. Resurrect'in diriltmesi, moveto Player'ın da önünüze ışınlaması lazım. Takipçi sayılmıyorsa tekrardan takipçiniz yapıp envanterinden istediğini alabilmeniz lazım.

Peki komut dosyasına girmek oyunu bozar mı?

Konsolu tilde tuşuyla açıp (komutları ayırmak için koyduğum virgüller olmadan) prid 0001A6D6, openactorcontainer 1 komutlarını yazmayı deneyin. Athis'in envanter penceresinin açılması lazım, istediğinizi alın.

Diriltip öyle envanterinden eşyaları almak isterseniz sırasıyla prid 0001A6D6, resurrect, moveto player yazmayı deneyin. Resurrect'in diriltmesi, moveto player'ın da önünüze ışınlaması lazım. Önünüze geldikten sonra takipçiniz sayılmıyorsa tekrardan takipçi yapıp diyalogla envanterinden istediğini alabilmeniz lazım.
Bazı hataları düzelteyim. Eğer resurrect yazarsan envanteri sıfırlanır ve eşyaları alamazsın.

Ve ek bilgi: Komut her NPC için gerekli değil, ölen NPC'nin yaşadığı şehirdeki Arkay tapınağındaki tabutlardan eşyaları alabilirsin. Athis'in eşyalar mezarlığa gidiyor mu cevabı bilmiyorum. Gitmiyorsa komut denenebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı