SM-S6 Edge Açılmama-Donma ve Reset Sorunu

er36po

Kilopat
Makaleler
9
Yer
Kars/ Ordu
Daha fazla  
Meslek
İnşaat
Arkadaşlar, bizim çocuk cihazın ekran camını kırmış ancak telefon yine de çalışıyordu, ta ki bir gün şarjını tamamen boşaltana kadar. Telefonu uzun süre şarja koyup yeniden açmayı denemiş olsam da nafile. (Aslında bazen açılıyormuş gibi olsa da, ya "SAMSUNG" yazısına kadar gelip uzun bir süre sonra reset atacak ya da ekrana görüntü gelip ancak bazı pembemsi ufak pikseller sonrası yeniden resetleyecek :lanet:) Herhalde dedim, ekran çok hasar görmüş, buna bağlı bazı bağlantılarda da hasarlar oluşmuştur ondandır belki (ekran camında aşırı hasar vardı...) "Ben en iyisi yeni bir LCD ekran alayım büyük ihtimalle çözülür" dedim ancak yeni bir ekran alıp takmama ve yeniden farklı bir kaç ROM da atmama rağmen cihazı bir türlü açamadım :saçma:

Acaba bizim gün görmemiş "Samsung\ Galaxy S6 Edge G925F" modelimizin anakartında mı bir sorun var yoksa "USB Hata Ayıkla Modu"nu etkinleştirmeden ROM attım diye mi düzelmiyor?
Not: Konuya hakim değilseniz hakim olduğunu düşündüğünüz arkadaşları etiketlerseniz sevinirim :)

USB hata ayıklama modundan kaynaklı bu tür sorunlar görülmez genellikle. Sizin de tahmin ettiğiniz üzere, anlatımlarınızdan sorun anakartta gibi gözüküyor. Panel değiştirip farklı bir ROM yüklediğiniz için siz yapmanız gereken herşeyi yapmışsınız. Ya anakartın üzerinde bir hasar oluştu ya da batarya ömrünü doldurdu.
Bir de batarya değişim işlemini uygulayın. Düzelme ihtimali var.

Bir de @BERWAR 'a soralım.

Aslında aklıma ilk gelen ihtimallerden biri de batarya idi, ancak gördüğüm kadarıyla cihaz açılmak için epey bir zaman "SAMSUNG" yazısında kalabiliyor ve daha sonra kapanıyor, açıldığında da şarj hiç de boşalmıyor. (Şarja takılı durumda iken kapandığında şarj alma moduna geçiyor ve tam dolu olarak gözüküyor) Normalde bataryada sıkıntılı olsa tam doluyken aniden boş ya da yarılara inmiş olmuyor mu?

Hmm. Evet doğru fakat her zaman bu tür sonuçlar görünmeyebilir. Siz yine de bi' değiştirin derim ben.

Samsung yazısında kalıp da kapanıyorsa cihaz hard brick olmuş demektir. Bu durumda cihazın hiç açılmaması gerekiyor.

Hmm. Evet doğru. Samsung yazısında kalıp da kapanıyorsa cihaz hard brick olmuş demektir. Bu durumda cihazın hiç açılmaması gerekiyor.
Hocam yanlışınız var Samsung yazısı geliyor ve öyle kalıyorsa soft brick, eğer telefon tuşlara basmamıza rağmen hiç tepki vermiyorsa hard brick olmuştur.

Hocam yanlışınız var Samsung yazısı geliyor ve öyle kalıyorsa soft brick, eğer telefon tuşlara basmamıza rağmen hiç tepki vermiyorsa hard brick olmuştur.
Yok. Galaxy S6 yazısında kalıyor ve sürekli yeniden başlatıyorsa hard brick olmuş demektir. Onu kastetmek istemiştim Samsung yazısı derken.

Hocam, servis veya garantiye gönderip anakart ve batarya değişimi yaptırmanızı öneririm.
Cihazın LCD ekranı ve arka kapağı değişti, bu durumda servis sahiplenmezki Atakan.

Yalnız, konuda da belirttim, cihaz har zaman Samsung yazısında kalmıyor. Bazen tam açılıyor ancak daha ekrana dokunmadan ufak pembemsi pikseller oluşuyor, donuyor ve sonra kapanıyor. Tabii bazen de daha ilk açılışta rastlıyor kendini. Bana çok garip bir sorunmuş gibi geldi (n)

Cihazın LCD ekranı ve arka kapağı değişti, bu durumda servis sahiplenmezki Atakan.

Yalnız, konuda da belirttim, cihaz har zaman Samsung yazısında kalmıyor. Bazen zen tam açılıyor ancak daha ekrana dokunmadan ufak pembemsi pikseller oluşuyor, dönüyor ve sonra kapanıyor. Tabii bazen de daha ilk açılışta rastlıyor kendini. Bana çok garip bir sorunmuş gibi geldi (n)
Hocam vallahi ne desek boş. Sorunu düzgün bir şekilde anlamak için bir profesyonel veya baya bilgili bir insan lazım:)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı