Soğutucusuz NVMe M.2 SSD ısınır mı?

ATX bir anakart olup SSD portu ekran kartı portunun daha altında yer alsaydı pasif soğutucuya gerek kalmazdı ama bu haliyle ihtiyaç var gibi duruyor.

Gerek yok hocam zaten çok ince ürünler ve üstlerinde termal padler var.
900 lira civarında 1tb m2SSD bulursam alacağım bende.

Son düzenleme:
Eğer çok ısındığını düşünürseniz pasif soğutma blokları satılıyor M.2 SSD'ler için alabilirsiniz, çok fazla işe yarar mı bilmiyorum.

Abo! Eğer altta ise M2 slotu, normalden fazla ısınır. Soğutucu bloğu olması şart oğlu şart.
Oyunlar ve programlar SSD kullanımı dakikalarca %100 olmuyor. Onun için ısıma çok olmuyor. Benchmark yapıldığında 60-70 derece arasına çıkıyor. Kendim bizzat kullanıyorum aynı kombinasyonu.
ATX bir anakart olup SSD portu ekran kartı portunun daha altında yer alsaydı pasif soğutucuya gerek kalmazdı ama bu haliyle ihtiyaç var gibi duruyor.

Aynı anakart mı yoksa sizin anakartınız ATX mi?
mATX anakartım. İmzamda yazıyor sistem özelliklerim.

Oyunlar ve programlar SSD kullanımı dakikalarca %100 olmuyor. Onun için ısıma çok olmuyor. Benchmark yapıldığında 60-70 derece arasına çıkıyor. Kendim bizzat kullanıyorum aynı kombinasyonu.
Bende M2 kullandım bir müddet. Benimki ekran kartının üstünde idi. Soğutma bloğu yoktu. M2'nin içindeki yüksek performanslı oyunları açınca (Assassin's Creed Odyssey) 70 derece gördüğü olurdu.

Bende M2 kullandım bir müddet. Benimki ekran kartının üstünde idi. Soğutma bloğu yoktu. M2'nin içindeki yüksek performanslı oyunları açınca (Assassin's Creed Odyssey) 70 derece gördüğü olurdu.
Metro Exodus, Cyberpunk 2077, Red Dead Redemption, GTA V gibi sistem gereksinimi yüksek oyunlarda test yaptım. Markadan markaya değişebilir belki ısınma olayı bilemiyorum.

Soğutucu olmadığından fazla ısındığından geçenlerde bilgisayarımın birden kapanıp, bir daha hiç açılmamasına sebep olmuştur.

Yeni konular

Geri
Yukarı