Son dönemlerde çıkan oyunların eski zamanlardaki gibi tutmaması

asabi_limon

Decapat
Yer
KRAL GENCEBAY
Daha fazla  
Meslek
-
Son dönemlerde çıkan oyunlara bakıyoruz mesela Fall Guys, Cyberpunk. Among Us vs hiçbiri tutmuyor 1 ay Max. Mesela hiçbir Rockstar Games oyununun tutmadıgını görmemişsinizdir. Mesela GTA 5 8 yıl oldu hala oynanıyor. Başka konularda mesela hemen ins. TW. Falan buralarda gündem olan videolar kişiler falan 3 gün sonra unutuloyolar. Bu olay neden böyle oldu?

Rockstar bana göre üstün bir firma. :D Rockstar'ın oyunları her zaman tutmaya devam edicek.
Eskiden çıkan oyunların daha çok tutması ise bana göre eskiden bu kadar kaliteli oyunlar çıkmaması. Kaliteli oyunlar arttı. İnsanlar farklı farklı oyunlara yöneldi.

Günümüzde oyun çeşidi çok fazla. 5 yıl öncesinde bu kadar çeşitlilik yoktu. Bağımsız yapımcılar arttı. Bu durumda bir oyunun ömrünü kısalttı sürekli yeni bir yapım oluyor çünkü. Şuan artık bir oyunun uzun yıllar boyunca aktifliği koruması için sağlam bir yapım olması lazım. Rockstar bu işi sağlam yaptığı için birçok oyunu hala oynanıyor. Fall Guys,Among us gibi oyunlar maalesef kısa ömürlü olmaya mahkum.

Günümüzde oyun çeşidi çok fazla. 5 yıl öncesinde bu kadar çeşitlilik yoktu. Bağımsız yapımcılar arttı. Bu durumda bir oyunun ömrünü kısalttı sürekli yeni bir yapım oluyor çünkü. Şuan artık bir oyunun uzun yıllar boyunca aktifliği koruması için sağlam bir yapım olması lazım. Rockstar bu işi sağlam yaptığı için birçok oyunu hala oynanıyor. Fall Guys,Among us gibi oyunlar maalesef kısa ömürlü olmaya mahkum.
Mesela örnek veriyorum geçenlerde alt f4 diye bir oyun çıktı ve nerdeyse baya kişi oynadı :D yani bu oyunu neden oynar insan :D bir de tuttu yani :D

Yeni konular

Geri
Yukarı