Son doz kuduz aşısını olmamak sıkıntı çıkartır mı?

Alfirk

Kilopat
Tarihi tam bilmiyorum Ekim'in son günleriydi; sokakta bir kedi severken yüzümden ısırdı tek bir dişi geçti 2mm çapında bile değildi delik ama iyi kan aktı.

Neyse ilk günü kuduz artı tetanos dozlarının ilk dozunu oldum.

İkinci doz kuduz aşısını oldum. Sonra üçüncü doz kuduz aşısını da oldum.

Yani üç doz kuduz aşısını oldum kalmıştı son doz dördüncü.

Normalde iki gün önce dördüncü yani son doz kuduz aşısını olmam gerekiyordu ama iki gündür olamıyorum. 2 gün geçti hala son dozu olamadım.

Ne yapacağım bilmiyorum keyifsizim moralim bozuk enerjim gitti resmen ya.

2 gün geçti zaten ne olacak bilmiyorum.

Kuduz etkisini gösterdiğinde kurtulmak neredeyse imkansız. Dediğiniz gibi şakaya gelmez.

Hocam benim annemi evde beslediğimiz iç dış parazitleri yapılmış ev kedisi çok kötü bir şekilde elini ısırdı uzun uzun cımak tırnak izleri bıraktı eli şişti annemin hemen doktora gittik kuduz ve tetanos aşısı yaptılar 1 doz yeterli olur mu diye sorduğumuzda ev kedisi aşılı kedi olduğu için yeterli 6 ay süresi var denildi bir şey olmadı Allah'a şükür.

Hocam benim annemi evde beslediğimiz iç dış parazitleri yapılmış ev kedisi çok kötü bir şekilde elini ısırdı uzun uzun cımak tırnak izleri bıraktı eli şişti annemin hemen doktora gittik kuduz ve tetanos aşısı yaptılar 1 doz yeterli olur mu diye sorduğumuzda ev kedisi aşılı kedi olduğu için yeterli 6 ay süresi var denildi bir şey olmadı Allah'a şükür.
Ev kedisine kuduz bulaşacak yer yok. Sonuçta evden çıkmaz etmez. Sokak hayvanlarında risk almadan aşıları tam yaptırmak gerek. Geçmiş olsun.
Bu arada kuduz salyadan bulaşıyor.

Geri
Yukarı