Son Zamanlarda Ortaya Çıkan, Oyun Firmalarının Dengesizlikleriyle İlgili Düşüncem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dark Knighht

Kilopat
Makaleler
18
Daha fazla  
Son birkaç gündür arkadaşlarımız sağ olsun bize yeni çıkan oyunlar hakkında bilgi sahibi olmamızı sağladılar, onlara can-ı gönülden çok teşekkür ediyorum. Zaten bu konu altında her mesajlarını da beğenmişimdir.
Daha önceden bu kadar Orijinal alan yoktu şimdi ise gerçekten belirli kitle var Türkiye'de bile ama bu sefer oyun yapımcıları "Ne yapsak alıyorlar, b*k'un üzerine Assassin's Creed yazalım gitsin" şekline döndüler. Activision optimizasyon özrlülüğünden de öte bir oyun çıkarttı, Unity için o kadar hava attılar "Tasarladığımız en yoğun ve büyük şehir" dediler sonuç ortada, 12 saat içinde ne satarsak kârdır anlayışıyla insanları resmen sömürdüler. Evet torrent hırsızlık ama bu oyunları özellikle torrent oynayacağımı belirteyim buradan, eğer bu kadar berbat bir ürün sunarlarsa tabii ki kimse satın almaz ama iş bu iki oyun serisi olunca değişiyor.

Activision zaten satış rekorları kıran bir firma, Ubisoft artık kemikleşmiş ve geniş müşteri kitlesiyle insanları kazıklaya dursun, daha çok uğraşırlar korsanın önüne geçmeye. Ben her seferinde aynı oyunu oynayacaksam neden her sene 150 TL para bayılayım?

Kısa bir süre içinde olsa insanlar artık korsan oynamayı ihtimaller dışına çıkarmışlardı ama şimdi gayet mantıklı geliyor, eğer adam gibi optimize edilir, sorunlar giderilirse alınır. Ayrıca şöyle saçma sapan bir durum daha var, siz oyunu ön siparişten alıyorsunuz fakat nedense sistem gereksinimi denen saçmalık oyunun çıkmasına birkaç hafta kala yayınlanıyor, bu da dalga geçmek değil midir? Sadece ufacık bir eksiklik yüzünden bu adam tekrar bir ton parayla yeni sistem mi toplayacak? 2 türlü de zarar, hem oyuna gereğinde fazla veriyor hemde mevcut sistemimle oynayamıyorum, tamam o zaman hiç almıyorum. Oyununuzda, sırf satış stratejisi olan sistem gereksinimleriniz de size kalsın.

Sizde kendi görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı