Son zamanlarda Windows geç açılıyor

Arthur61

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i7-10750H-2,60GHz Turbo Boost ile 5,0GHz
Nvidia RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit
16GB (2x8GB) DDR4 2933MHz
500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2 2280 PCIe 3.0 x4 (Okuma: 2300 MB/s - Yazma: 940 MB/s)
Merhaba arkadarşlar.

Son zamanlarda kapalı laptop cihazımın açma tuşuna bastığımda ekran geç geliyor. Düğmeye basıyorum ilk başta hiç tepki yokmuş gibi duruyor 5 sanıye kadar sonra geliyor ekran. Eskiden bastığımda 6 saniyede falan açılırdı.

Bunun uyku modu vs ile bir ilişkisi olduğunu düşünüyorum. Bilgisayarı kapat diyerek kapatıyorum ama sanki uyku modundaymış gibi davranıyor. Bazen kapalı ekranı kaldırıp açtığımda fanlar 2-3 saniye üfleyip duruyor. Bilgisayarımı kapatıyorum ama sanki açık bekleme modunda gibi duruyor.

Böyle bir sorun yaşayan veya çözüm bulan var mı?

Cihazda 970 EVO Plus SSD mevcut ve yeni sayılır.

Merhaba arkadarşlar.

Son zamanlarda kapalı laptop cihazımın açma tuşuna bastığımda ekran geç geliyor. Düğmeye basıyorum ilk başta hiç tepki yokmuş gibi duruyor 5 sanıye kadar sonra geliyor ekran. Eskiden bastığımda 6 saniyede falan açılırdı.

Bunun uyku modu vs ile bir ilişkisi olduğunu düşünüyorum. Bilgisayarı kapat diyerek kapatıyorum ama sanki uyku modundaymış gibi davranıyor. Bazen kapalı ekranı kaldırıp açtığımda fanlar 2-3 saniye üfleyip duruyor. Bilgisayarımı kapatıyorum ama sanki açık bekleme modunda gibi duruyor.

Böyle bir sorun yaşayan veya çözüm bulan var mı?

Cihazda 970 EVO Plus SSD mevcut ve yeni sayılır.
  • BIOS'unuz üzerinde "Fast boot" ve benzeri bir seçenek var ise açın.
  • Başlangıç uygulamalarını kapatıp deneyin.
  • "Bilgisayarı kapat" tuşuna Shift ile basıp deneyin.

@Arthur61 Sorun çözüldü mü?
Henüz denemedim akşam deneyeceğim. Ama bahsedilen durumlardan olduğunu sanmıyorum. Çünkü cihazda sadece oyun oynarım ve hiç bir değişiklik yapmadım. Güncellemelerden sonra bu şekilde oldu, Muhtemelen yeni gelen güncellemelerde hızlı başlatma vs bir durumlar eklendi. Cihazı başlata tıklayıp kapat dediğimde Kapağını kapatmışım gibi davranıyor gibime geldi. Cihazı kapat seçeneğinden kapatıp kapandığına emin olduktan sonra kapağını kapatıp bırakıyorum. Bir gün sonra kapağı kaldırdığımda fanlar çalışmaya başlıyor. Normalde fanların çalışması için güç düğmesine basmam gerekiyor . Şimdilik rahatsız eden bir durum değil ama ilerleyen zamanlarda iyice araştırıp çözeceğim. Çözdüğümde buraya bilgilendirme yaparım.

Yeni konular

Geri
Yukarı