Son zamanlardaki anlamlandıramadığım cezalar

Lejax

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: RTX 4060
CPU: Ryzen 7 7735HS
RAM: 24GB 4800 MHz DDR5
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi - Öğrenci
Öncelikle merhaba. Senelerdir sosyal üyesiyim ve kurallara dikkat ederim. Sosyaldeki kuralları pek çok kişinin aksine ağır bulmuyorum bunu da belirteyim. Son zamanlarda oldukça şikayet ettiğim bir durum var. Resmen rapor sistemini kullandığımız için ceza yiyoruz! Konuda öncesinde yazdığı yorumu beğenilmeyen arkadaş kendine "beğenmedim" ifadesi atan kişilerin tüm yorumlarına "beğenmedim" atıyor. Beğenmek zorunda değil, lakin bu sistemi art niyetle kullanıyor ve karşı sebep belirtmiyor. Bu durumdan benim gibi şikayetçi olan bir üyeye görselde gördüğünüz gibi rapor sistemini kullanmasını önerdim. Ama burada gördük ki önerdiğim ve güvendiğim rapor sistemi çok da güvenilir değil. Gün içinde onlarca konuda, konuyla alakası olan mesaj görüyorum. Bunları raporladığım sırada ise benim raporum geçersiz sayılıyor ne hikmetse. İşin garibi benim rapor sistemini kullanmasını önerdiğim kişi de ceza yemiş! Asıl ceza yenesi gereken kişi ise bir gün sonra gelip aşağıda gördüğünüz spam şeklinde "beğenmedim atıyor. Sizce bu ne kadar sağlıklı? Tekrar dediğim gibi senelerdir sosyal kullanıyorum. Açıkça söyleyebilirim ki sosyal son zamanlarda eski kalitesini kaybetti. Umarım bir an önce bu durum düzelir.
1691777411793.png
1691777365752.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Size bu konu ile ilgili tek söyleyebileceğim şey şu olur, tartışmaya çalışan kimseye cevap vermeyin gözardı edip geçin. Emin olun haklı da olsanız ceza alırsınız boşuna haksız yere ceza aldığınız ile kalırsınız. Haklı olabilirsiniz ve gerçekten karşı taraf çok saçma bir şeyi de savunuyor olabilir ama görmezden gelmek en güzeli, cevap verdiğiniz zaman karşı tarafa istediği şeyi de veriyorsunuz. Ben son zamanlarda bunu uyguluyorum ve kafam gerçekten rahat.

Son düzenleme:
Öncelikle merhaba. Senelerdir sosyal üyesiyim ve kurallara dikkat ederim. Sosyaldeki kuralları pek çok kişinin aksine ağır bulmuyorum bunu da belirteyim. Son zamanlarda oldukça şikayet ettiğim bir durum var. Resmen rapor sistemini kullandığımız için ceza yiyoruz! Konuda öncesinde yazdığı yorumu beğenilmeyen arkadaş kendine "beğenmedim" ifadesi atan kişilerin tüm yorumlarına "beğenmedim" atıyor. Beğenmek zorunda değil, lakin bu sistemi art niyetle kullanıyor ve karşı sebep belirtmiyor. Bu durumdan benim gibi şikayetçi olan bir üyeye görselde gördüğünüz gibi rapor sistemini kullanmasını önerdim. Ama burada gördük ki önerdiğim ve güvendiğim rapor sistemi çok da güvenilir değil. Gün içinde onlarca konuda, konuyla alakası olan mesaj görüyorum. Bunları raporladığım sırada ise benim raporum geçersiz sayılıyor ne hikmetse. İşin garibi benim rapor sistemini kullanmasını önerdiğim kişi de ceza yemiş! Asıl ceza yenesi gereken kişi ise bir gün sonra gelip aşağıda gördüğünüz spam şeklinde "beğenmedim atıyor. Sizce bu ne kadar sağlıklı? Tekrar dediğim gibi senelerdir sosyal kullanıyorum. Açıkça söyleyebilirim ki sosyal son zamanlarda eski kalitesini kaybetti. Umarım bir an önce bu durum düzelir.

Hocam ben bir keresinde mesaj yazarken forum kapanıp açıldı ve yanlış konuya mesaj gönderdi. Moderatörler de anlamaz ya. Hata olduğunu anlamayıp gereksiz mesaj attı. Gereksiz mesajlar denilen bir sebep kaldırılmalı. Bunun hakkında konu açtığımda konum onaylanmadı dahi. Forumun adı forum ama dikatatör misali aşırı ağır kurallarla yönetiliyor. Kurallara uysanız dahi bir süreden sonra 1-2-3 gün ban yemeye başlıyorsunuz.

Hocam ben bir keresinde mesaj yazarken forum kapanıp açıldı ve yanlış konuya mesaj gönderdi. Moderatörler de eşek ya. Hata olduğunu anlamayıp gereksiz mesaj attı. Gereksiz mesajlar denilen bir sebep kaldırılmalı. Bunun hakkında konu açtığımda konum onaylanmadı dahi. Forumun adı forum ama dikatatör misali aşırı ağır kurallarla yönetiliyor. Kurallara uysanız dahi bir süreden sonra 1-2-3 gün ban yemeye başlıyorsunuz.
Benzer bir şeyi yaşamıştım, konulara bakarken 2-3 sekme açmıştım bir konuya cevap vereyim derken onun cevabını başka bir konuya yazmıştım gereksiz mesaj diye ceza vermişlerdi halbuki cevap vereceğim konu da aynı dakikada açılan konuydu. Destek sistemine bilet açıp cezayı 1,5 gün sonra kaldırtabildim ancak 1,5 gün de boşu boşuna cezalı kalmış oldum. Son zamanlarda moderatörler olayı düşünmeden ceza veriyor bence, bu kadar basit konuları sadece mesajı silip geçmek varken direkt cezaya dökenler var. Tabii ki kurallar konusunda katı olmalılar ancak bariz belli olan bir şeye de ceza verilmemeli.

Hocam ben bir keresinde mesaj yazarken forum kapanıp açıldı ve yanlış konuya mesaj gönderdi. Moderatörler de anlamaz ya. Hata olduğunu anlamayıp gereksiz mesaj attı. Gereksiz mesajlar denilen bir sebep kaldırılmalı. Bunun hakkında konu açtığımda konum onaylanmadı dahi. Forumun adı forum ama dikatatör misali aşırı ağır kurallarla yönetiliyor. Kurallara uysanız dahi bir süreden sonra 1-2-3 gün ban yemeye başlıyorsunuz.

Gereksiz mesaj şu anda forumda en çok ban yenilme sebebi. Buna %100 eminim. Kaldırırsanız forum darma duman olur.

Gereksiz mesaj şu anda forumda en çok ban yenilme sebebi. Buna %100 eminim. Kaldırırsanız forum darma duman olur.

Hocam forum kitlesi 395309430923 kat artar bence. Ya 100 mesajdan biri her türlü gereksiz buluyorlar ve ban veriyorlar. Discord'da bile böyle bir durum yok. Adam yanlış bir şey yaptığında uyarıyorsun "Uyarmak yerine raporlayın" cezası alıp 1 saat ban yedim. Lan Adamı uyardım diye ban mı yedim? Oh ne güzel. Milleti uyarmayalım, adam da fark etmesin 3 gün ban yesin.

Benim de bir ara gereksiz mesajları anlamadığım zaman olmuştu. Konunun altına başlıkla ve içerikle ilgili olmayan ne yazılırsa gereksiz olduğunu sonradan fark ettim. Şey de dahil buna "Monster 17.2.1 bozuldu" başlığına "İade et." demek dahil. Son uyarım bundan olmuştu ve o zaman konu açıp "Neden?" demiştim. O konuya verilen cevapla anladım. Konuyu çözmeyecek, konunun cevabı olmayacak, konu sahibine yol göstermeyecek her şey gereksiz. O günden beri ceza yemedim:

1691780799143.png

Hocam forum kitlesi 395309430923 kat artar bence. Ya 100 mesajdan biri her türlü gereksiz buluyorlar ve ban veriyorlar. Discord'da bile böyle bir durum yok. Adam yanlış bir şey yaptığında uyarıyorsun "Uyarmak yerine raporlayın" cezası alıp 1 saat ban yedim. Lan adamı uyardım diye ban mı yedim? Oh ne güzel. Milleti uyarmayalım, adam da fark etmesin 3 gün ban yesin.
Uyarmak gereksiz mesaj çünkü konu sahibine bir faydan ya da yorumun olmuyor. Evet, gereksiz. Uyarmak yok. Yerse yer. Basit.

Benim de bir ara gereksiz mesajları anlamadığım zaman olmuştu. Konunun altına başlıkla ve içerikle ilgili olmayan ne yazılırsa gereksiz olduğunu sonradan fark ettim. Şey de dahil buna "Monster 17.2.1 bozuldu" başlığına "İade et." demek dahil. Son uyarım bundan olmuştu ve o zaman konu açıp "Neden?" demiştim. O konuya verilen cevapla anladım. Konuyu çözmeyecek, konunun cevabı olmayacak, konu sahibine yol göstermeyecek her şey gereksiz. O günden beri ceza yemedim:

Eki Görüntüle 1899136

2 gün sonra yiyince gelirsiniz hocam. Ben Turbox sistem alınır mı? Ya: "Reeder alın daha iyi, aşırı ısınır" falan yazmıştım. Yani almayın dedim. Mod da anlamıyor ki ban atıyor. Olayı anlamıyorlar adamlar sorunu an-la-mı-yor-lar. Her şeye gereksiz mesaj atıyorlar. Ya bir de adamların kuralları aşırı sert olunca özgür olamıyoruz ki? Düşüncelerimizi ifade edemeyeceksek forum diye bir şey neden var? Adamların ağır kurallarına köle olup her mesajımızı gereksiz bulup ban mı atacaklar? Silsinler gitsin. Zaten her açtığımız konunun başlığını ve içeriğini değiştiriyorlar. Bari cevaplarımıza karışmasınlar.

6 gün atmanın kimseye yararı yok.

Sabit 1 saat olabilir.

Banı yiyen kişi anlasın o zaman. 1 kere yaptığın hataya bir daha düşmeyeceksin. Yalnız ben 1 seneden sonra tüm banların silinip tekrardan başlanılmasını tercih ederim. Yani 1 yıl içinde 7 kere gereksiz ceza yediysen bunlar silinecek ve sayılmaya yeniden başlanılacak.

Geri
Yukarı