Sony, Marvel's Spider- Man PC ve Last of Us Part 1 PC portunun satış rakamlarını açıkladı

Sony'e acımış herkesama oyun portlamanın maliyeti nedir ki zarar etmiş olsunlar bu satışlarla bile milyonlarca dolar karda adamlar yani bütün PlayStation oyunları gelecektir PC'ye. Ayrıca Game Pass tarzı PC içinde bir planı varmış Sony'nin kendi oyunlarıyla oradan da gelir elde edecektir.

...oyun portlamanın maliyeti nedir ki zarar etmiş olsunlar bu satışlarla bile milyonlarca dolar karda adamlar yani bütün PlayStation oyunları gelecektir PC'ye
İşler öyle yürümüyor dostum.
Sony, "Bu projeden en az şu kadar kâr gelecekse izin veriyorum." der. Senin gözünde çok para olabilir, belki de porttan gerçekten de kâr ettiler ancak onların gözündeki hedeften azsa acımazlar. O oyunun ciddi bir marka değeri var ve değeri 9 ayda 2 kere yerle bir edildi.

Sony'nin şu an "Part 2 remaster edilmeyecek, PC'ye portlanmayacak." demesi gayet olası, Naughty Dog'a bu yüzden acıyoruz. Kendi yaptıkları hatayı oyuncular olarak biz çekeceğiz.

Ayrıca Sony'nin tam PC'ye odaklandığı zamanlar, Xbox gibi PC sektöründe de adı geçsin istiyor. Bu tarz başarısız portlar Sony'nin de Playstation'ın da adını lekelediği için de Sony şirkete sorun çıkartabilir.

Umarım Sony oyunun kötü portu değil de sevilmemesi gibi bir düşünceye kapılmaz.
Oyunu bu hâlde çıkarmayı kabul ettiklerine göre porta laf atmazlar.

İşler öyle yürümüyor dostum.
Sony, "Bu projeden en az şu kadar kâr gelecekse izin veriyorum." der. Senin gözünde çok para olabilir, belki de porttan gerçekten de kâr ettiler ancak onların gözündeki hedeften azsa acımazlar. O oyunun ciddi bir marka değeri var ve değeri 9 ayda 2 kere yerle bir edildi.

Sony'nin şu an "Part 2 remaster edilmeyecek, PC'ye portlanmayacak." demesi gayet olası, Naughty Dog'a bu yüzden acıyoruz. Kendi yaptıkları hatayı oyuncular olarak biz çekeceğiz.

Ayrıca Sony'nin tam PC'ye odaklandığı zamanlar, Xbox gibi PC sektöründe de adı geçsin istiyor. Bu tarz başarısız portlar Sony'nin de Playstation'ın da adını lekelediği için de Sony şirkete sorun çıkartabilir.
God of War, Spider- Man PC'ye çıktığında şöyle iyi sattık böyle iyi sattık diyorlardı. Ne olduysa Uncharted ile başladı(Last of Us Part 1'in PC portu ile Last of Us'ın PC portunu yapan ekibin aynı, Iron Galaxy olması ve aynı adamların 2015'de Batman Arkham Knight'ın PC'de satıştan kalkmasına sebep olacak kadar hatalı bir port yapması da ne tesadüf ama değil mi?). Uncharted ile satışlar düştü(God of War'lar 50000 Steam incelemesi alırken Uncharted 5000 ile sınırlı kalmıştı.), Spider- Man Miles Morales zaten o kadar iyi değildi. Last of Us ise son darbe oldu. Yine de o toplam 450 milyon dolarlık kazanç bence yine PC'ye oyun çıkarmalarını sağlar. Last of Us yanlış hatırlamıyorsam 250- 300 milyon dolara yapılmıştı. PC'ye oyun çıkararak 1 oyun yapmalık maliyeti çıkarıyorlar.

Son düzenleme:
Last of Us'ın düşük olmasının asıl sebebi batıda ki refah içinde ki oyuncuların PC'nin yanına konsol alıp oynaması. İkinci neden ise doğal olarak optimize sorunları. Aslında şu an bayağı iyi durumda ama işte imajın bozuldumu düzelmesi kolay olmuyor.

Geri
Yukarı