Sony Xperia Z2 4.4.4 güncellemesi ile Root

Papatez

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Öncelikle iyi forumlar.
Bildiğiniz üzere Xperia Z serisine son günlerde Android 4.4.4 güncellemesi geldi. Cihazım 4.4.2 iken rootluydu ancak ben sistem güncellemesi almak için unroot işlemi yaptım ve cihazımı 4.4.4'e güncelledim.

Şimdi ben Xperia Z2 için root bulamıyorum. Bulduklarım var birkaç tane ama onlar da çok karmaşık. Yok mu Recep abi'nin 4.4.2 sürümüne attığı root gibi kolay bir yol? Ne olur yardımcı olun. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, konuya Türkçe bir açıklık getireyim istedim. Aşağıdaki adımları takip ederek Root iznine sahip olabilirsiniz 4.4.4 Android sürümü yüklü Xperia Z2 telefonunuzda, işlemlerden doğacak hasar tamamen sizin mesuliyetinizdedir.

Öncelikle telefonunuzda CWM tarzı bir Recovery'nin yüklü olduğunu varsayıyorum. Değilse kurulumunu yapmanı gerekiyor. Ardından aşağıdaki adımları takip edin.

1. Telefonunuzu Recovery Mod'da yeniden başlatın.
  2. Buradan Xperia Z2 telefonunuz için çıkmış, Root iznine sahip 4.4.4 Stok ROM'u indirin.
  3. Ardından Recovery arayüzünden yeni ROM'unuzu yüklemek için tüm her şeyi temizleyin.
  4. İndirdiğiniz .zip uzantılı yeni ROM'un kurulumunu gerçekleştirin.
  5. Yükleme işlemini bitirdiğinizde Buradaki Fix dosyasını ayrıca Recovery'den kurun.

Hepsi bu kadar, artık Root yetkisine sahipsiniz.

Lütfen yardım edin z2 var 4.4.4 oldu root atamıyorum. Lütfen ayrıntılı anlatım lazım lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten ayrıntılı anlatım yukarıda mevcut. Recovery sağlam değilse eski sürümü flashlayıp root yapın ve recovery yükleyin. Sonra yukarıdaki adımları uygulayın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı