Soru çözerken sürekli islem hatası yapıyorum

nuggle

Centipat
Daha fazla  
Soru çözerken matematikte sürekli islem hatası yapıyorum mesela bir soruyu yaptım doğru diğerine geçiyorum islem hatasından yanlış yapıyorum ya toplama veya çıkarmada ya da eksiyi unutuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir denklem çözüyorsan sonucu yerine koy ve sağlama yap. Başka konularda da işaretlemeden önce mantığına yatıyor mu bir düşün.

Bu genelde ortaokuldan gelen temel eksikliği ve yetersiz soru çözmekten kaynaklanan bir durum. Sana kimse şunu yaparsan işlem hatası yapmazsın diyemez, ama işlem pratiği yaparsan ve varsa eksiklerini giderirsen sorun ortadan kalkacaktır. Basit bir soru bankası al ve pratik yap.

Daha fazla soru çözün matematikle meşgul olun düzenli tertipli yazın sıralamaya dikkat edin işlemlerinizi kontrol ederken hatayı bulmak için düzgün bir yazı olması her zaman işinize yarayacaktır zamanla farkı görürsünüz zaten bir yerden sonra kafanızdan işlemleri pratik şekilde yapıyor olacaksınız.

Bir denklem çözüyorsan sonucu yerine koy ve sağlama yap. Başka konularda da işaretlemeden önce mantığına yatıyor mu bir düşün.

Bu genelde ortaokuldan gelen temel eksikliği ve yetersiz soru çözmekten kaynaklanan bir durum. Sana kimse şunu yaparsan işlem hatası yapmazsın diyemez, ama işlem pratiği yaparsan ve varsa eksiklerini giderirsen sorun ortadan kalkacaktır. Basit bir soru bankası al ve pratik yap.
tamamdır hocam teşekkürler.

Geri
Yukarı