Sorumluluk sınavı sistemi nasıl işliyor?

BirForumcuKişi

Hectopat
Yer
BODRUM
Forumda bazı konularda bir dersin yıl sonu notu 50 ve altı ise giriyorsun diyorlar, bazıları da sadece edebiyattan kalırsan girersin diyorlar. Mesela ben 2 dönem kimyadan da kaldım, sorumluluğa girer miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar karışık olmamasına rağmen neredeyse kimse düzgünce anlayamıyor. Herkes eksik anladığını millete pazarlayıp duruyor.

Bu yüzden basit olması için; ağırlıklı yıl sonu ortalamanız 50 veya üzeri ise baraj ders (edebiyat, ve meslek lisesinde meslek dersi) dışında hiçbir dersten sorumlu olmazsınız. Bir dersten sorumlu olmanız için ortalaması 50'nin altında olmalı. Bir de ilk dönem ne olursa olsun ikinci dönem 70 veya üzeri ise o dersten geçmiş sayılıyorsunuz.

Benim bildiğim kadarıyla şu şekilde;
  • Baraj derslerinizin ortalaması 50'nin üstündeyse,
  • Genel ders ortalamanız 50'nin üstündeyse
Sorumluluğa girmiyorsunuz.

O kadar karışık olmamasına rağmen neredeyse kimse düzgünce anlayamıyor. Herkes eksik anladığını millete pazarlayıp duruyor.

Bu yüzden basit olması için; ağırlıklı yıl sonu ortalamanız 50 veya üzeri ise baraj ders (edebiyat, ve meslek lisesinde meslek dersi) dışında hiçbir dersten sorumlu olmazsınız. Bir dersten sorumlu olmanız için ortalaması 50'nin altında olmalı. Bir de ilk dönem ne olursa olsun ikinci dönem 70 veya üzeri ise o dersten geçmiş sayılıyorsunuz.

Hocam matematik baraj ders sanıyordum bende bilgilendim sağ olun.

Geri
Yukarı