Sorumluluk sınavları yüzünden sınıf tekrarı olur mu?

cansu00

Yoctopat
Daha fazla  
Geçen sene 9. sınıftım COVID nedeni ile bizi sorumlu olarak direk bir üst sınıfa geçirdiler ve bu yıl ki hiç bir sorumluluğumu (8) veremedim. Sınıf tekrarı yapma olasılığım var mı ?

Geçen sene 9. sınıftım COVID nedeni ile bizi sorumlu olarak direk bir üst sınıfa geçirdiler ve bu yıl ki hiçbir sorumluluğumu (8) veremedim. Sınıf tekrarı yapma olasılığım var mı?

Hocam bildiğim taa bu sorumluluk sınavlarını 12. sınıfa kadar vermen lazım 12. sınıfa geldin hala sorumluluk sınavın var ise mezun olamıyorsun hepsini geçmen lazım.

Sorumluluk sınavı yüzünden sınıf tekrarı yapmazsınız. Sorumluluk sınavları mezuniyetinizde problem oluşturabilir.

Hocam alt sınıflarla toplam 6'dan fazla sorumluluk olunca sınıf tekrarı yapıldığını söyledi rehber hocası. Ortalama 50'nin üstündeyse ve hiç kaldığımız ders yoksa etkiliyor mu? Çünkü ortalama 70'in üstündeyse direkt ne olursa olsun geçiyorsunuz diyorlardı bir ara.

@aardaa yönetmelikte öyle bir şey yazmıyor, göremedim. Ek olarak doğrudan geçebilmek için de tabii ki Türk dili ve edebiyatı gibi dersleri de geçmek gerekiyor.

madde 58- (1) ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Hocam böyle bir yazı buldum. Şimdi benim 9.sınıftan kalan 6'dan fazla sorumlu dersim varsa sınıf tekrarı mı yapacağım bu yıl hiç düşük ders yok ortalama 50'nin üstünde.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam bugün okul müdürüyle konuştum geçen yıl COVID dönemi olduğu için büyük ihtimal bırakmazlar dedi. Ama o da emin değil sanırım kesin bir açıklama yok çünkü.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı