Sosyal hayatımda çıkmaza düştüm

Akeron

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba, son zamanlarda hiçbir şey istediğim gibi gitmiyor ve ne yapacağımı bilemediğim için sizlere danışmaya karar verdim. Öncelikle tüm hayatımı asosyal olarak geçirmiştim, son zamanlarda bilgisayardan uzaklaşıp koşu yapmaya, yürüyüş yapmaya, dışarda müzik dinlemeye falan başladım. Şu an yaşadığım şehire sonradan taşındık ve burada çok çevrem yok, okulda yok. Elimdeki birkaç seçeneği denedim sosyalleşmek için ve hiçbiri işe yaramadı. Sporlara yazılmayı denedim ama ücretler çok pahalıydı, spor salonuna yazılacaktım fakat omurgamda sorun olduğundan dolayı ağırlık çok kaldıramıyorum, boksa yazılacaktım ailemi ikna edemedim. Diğer seçenek dershane, hem çalışmak hem çok az sosyalleşmek açısından. Yaşım on altı buçuk olduğu için dershaneye de giremiyorum, daha 18 bile değilken üniversite'ye giren birisi sınıftaki herkesten küçük yaşta olacaktır ve bunu istemiyorum. Mantıklı ve kafası çalışan birisiyim ama maalesef arkadaşlık uygulamalarını bile yokladım.. Yaşım yetmedi. Ee, gelelim konunun sonuna. Bu çocuk ne yapsın, nasıl birilerini bulsun veya bir aktivite edinsin ozaman? Yavaş yavaş elim tekrar bilgisayara dönüyor destek lazım.

Son düzenleme:
Okullar açılınca sosyalleşmeye başlarsın, bende 16 yaşındayım ve 4-5 gün sonra istanbula taşınacağım.

Arkadaş edinmek için parklara git, cafelere otur fakat bu yaşlarda en iyi arkadaşlıklar çoğunlukla okuldan yapılıyor. Arkadaşının olmaması bilgisayara yönelmen gerektiği anlamına gelmez, günlük olarak dışarıda koş, yolları keşfet, yaşadığın şehri tanımaya başla. Bunları yapınca daha iyi hissedersin.

Okullar açılınca sosyalleşmeye başlarsın, bende 16 yaşındayım ve 4-5 gün sonra istanbula taşınacağım.

Arkadaş edinmek için parklara git, cafelere otur fakat bu yaşlarda en iyi arkadaşlıklar çoğunlukla okuldan yapılıyor. Arkadaşının olmaması bilgisayara yönelmen gerektiği anlamına gelmez, günlük olarak dışarıda koş, yolları keşfet, yaşadığın şehri tanımaya başla. Bunları yapınca daha iyi hissedersin.
Okulum yok. Sanalda artık kendim hakkında pek bilgi vermeyi sevmiyorum da parktan falan arkadaş edinemezsiniz hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı