Sosyal medya neden çok boş?

• Konuyu başlatan asmsrm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 464

asmsrm

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Sosyal medyaya ne zaman girsem hep saçma ve gereksiz paylaşımlar görüyorum özellikle Instagram'da. TikTok falan zaten kullanmıyorum. YouTube dışındaki hiçbir sosyal medya platformunda neredeyse hiç faydalı ve bilgilendirici içerikler yok, varsa da çok az. Sosyal medyada neden herkes popüler kültür kölesi anlamış değilim. Birisi akım videosu çekiyor ya illa herkes yapacak. Hiç kimse özgün değil, herkes diğerleri ne yapıyorsa onu yapıyor. Hiç kimse insanlara bir şeyler öğretmek ve yardımcı olmak için uğraşmıyor. Şu aralar Instagram'da herkeste sürekli aynı akım videosunu görmekten gına geldi artık. Sırf prim ve etkileşim için orasını, burasını açanları görmekten de bıktım artık. Neden Instagram bunlara bir düzenleme getirmiyor? İnsanların şöhret ve para için yapmayacakları şey yok. Eskiden böyle değildi, ne oldu da durum bu hale geldi?

TikTok ve Instagram'ın faydalı ve bilgilendirici içerik sağlama amacıyla kurulduğunu zannetmiyorum. Tam olarak kuruldukları amaca hizmet ediyorlar.

Bu da kesfetten keşfete göre değişiyor ama niye sürekli bilgi içerikli sayfaları takip etsin ki insanlar platform onun için değil.

Eskiden de böyledi. İlgilenmek zorunda değilsiniz, izlemek zorunda değilsiniz. Instagram'ın toplumu eğitme, kültürlendirme gibi bir amacı ve ideali yok dolayısıyla dediğiniz gibi bir reaksiyon vermesine gerek yok. Instagram kullanmıyorum, Twitter'da mavi tıkı olan bütün rastgele insanları otomatik bloklayan add-on yükledim böylece saçma sapan yorum yapan trolleri de görmüyorum keyfim yerinde.

Eskiden de böyledi. İlgilenmek zorunda değilsiniz, izlemek zorunda değilsiniz. Instagram'ın toplumu eğitme, kültürlendirme gibi bir amacı ve ideali yok dolayısıyla dediğiniz gibi bir reaksiyon vermesine gerek yok. Instagram kullanmıyorum, Twitter'da mavi tıkı olan bütün rastgele insanları otomatik bloklayan add-on yükledim böylece saçma sapan yorum yapan trolleri de görmüyorum keyfim yerinde.
Adı nedir?

Bu da kesfetten keşfete göre değişiyor ama niye sürekli bilgi içerikli sayfaları takip etsin ki insanlar platform onun için değil.

Yani, Instagram'ı ilk açıldığı günden beri kullanırım o zamanlar da millet yediğini içtiğini falan paylaşırdı, bikinili hatunlar fink atardı.

Eskiden Galapagos kaplumbağalarının göç yollarını öğrenmek için girmiyorduk bu platforma hoş, miletin beklentisi neyse artık. Baktım da Galapagos kaplumbağaları göç etmiyormuş.

Yani, Instagram'ı ilk açıldığı günden beri kullanırım o zamanlar da millet yediğini içtiğini falan paylaşırdı, bikinili hatunlar fink atardı.

Eskiden galapagos kaplumbağalarının göç yollarını öğrenmek için girmiyorduk bu platforma hoş, miletin beklentisi neyse artık. Baktım da galapagos kamplumbağaları göç etmiyormuş.

Aynısını düşünüyorum kişisel Instagram kullanınca öyle oluyor anonimde kimseyi takip etmeyince bgy aog tarzı çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı