Sosyal medyada güvenliğimizi nasıl sağlarız?

Dediğimi yanlış anladığınızı düşünüyorum, önemsememekten bahsetmemiştim. Linke tıklamadığınız halde bilgisayarda zararlı kod çalışmasını sağlayabilecek bir açık sadece sizi değil, herkesi etkiler. Bu bağlamda bu tarz açıklar hem bir ev kullanıcısı tarafından karşılaşılması nadirdir hem de firmalar tarafından çabucak yamalanır. Güncel yazılım kullanmak ve bilinçli kullanıcı olmak, sizin üzerinizde düşen tek görev. Gerisi için yapabilecek pek bir şeyiniz yok.

Üçüncüsü hariç madde olarak sıraladığınız soruların hepsini Wp cevapladı. Tekrardan aynı şeyleri yazmaya lüzum görmüyorum. Cevabı verilmeyen hakkında @Murat5038 yardımcı olabilir belki.

Estağfurullah, yanlış anlaşılmaktan ziyade iyi kötü teknoloji ile bir bağım vardır çoğu zaman bilmediğim şeylerin peşinden gitmek beni çok memnun eder çünkü ben öğrenmenin gücüne inanan birisiyim, kaldı ki çalışma prensibini bilmediğim bir uygulamada ki açıklıkların bizlerin gizliliğini güvenliğini ne denli tehit edebilir bunu bilemediğim için bir bilene danışmak istedim.

@Murat5038 Kimdir bilmiyorum, lakin bu tip konularla alakası var ise seve seve sohbet etmek isterim kendisiyle.

Alakan için çok teşekkür ederim, bir kusurum-hatam olmuş ise affola.

Yeni konular

Geri
Yukarı