Çözüldü Sosyal'deyken anlık çıkan siyah ekran nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mr.74

Centipat
Daha fazla  
Az önce burada takılırken sayfayı yeniledim, o yüzden sol üst köşeye bakıyordum. Tam yeniledim, 2 saniyeliğine falan ekran siyah oldu. Ben bir şey çalıştırmama rağmen bir şey çalıştı sanırım (ne olduğunu bilmediğim için bir şey diyorum). Sol üst köşeye baktığım için sadece orada çıkan kapat simgesini ve yanındaki diğer simgeyi anlık gördüm ama sanırım geri kalan kısım tamamen siyah ekrandı ve 2 saniye falan görünüp gitti. O sırada Windows Defender uygulaması sanırım uyarı verdi, tam aklımda kalmadı ama sanırım 'Windows Defender virüs...' yazıyordu, geri kalan kısmı hatırlamıyorum. Tıkladım ama son raporlar veya uyarılar diye bir şey görmedim. O sırada arka plan yine siyah oldu ama sanırım bu sefer komple simsiyah idi. 1 saniye falan sonra düzeldi ve Kaspersky logosunun da kırmızı olduğunu gördüm. Oysaki sadece burada konulara bakıyordum, bir şey yapmadım ki virüs girsin. Neyse, kırmızı logoya tıkladım, güncellendi dedi ve sonra logo normale döndü. Bu kısa sürede art arda olan siyah ekranlar tam olarak neden kaynaklı anlamadığım için bu konuyu açtım. Daha önce yaşayan varsa tam olarak nedir bu, endişelenmeli miyim? Kaspersky virüs taraması şimdi bitti: Tehdit yok diyor ama kafamın karışmasının sebebi bir anlam verememem. Ayrıca koyduğum ekran görüntüsünde Windows Defender virüsten koruma kapalı yazıyor. Bunun sebebi Kaspersky'ın kurulu olması mı?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Cloudflare korumasından ötürü sayfada yalnızca bir müddet işlem yapabiliyorsunuz, ondan sonra sayfayı yenilemezseniz sayfa "Bir sorunla karşılaştık." tarzı bir hata veriyor. Bazen karşılaşılan sorun kadar hata geliyor ekrana ve hepsi ekranın tonunu bir tık koyulaştırıyor. 10 tane üst üste alsanız sayfa siyah oluyor, bundan dolayıdır.
@Furkanreyix Nasıl yani anlamadım bu herkeste yine benim yaşadığım gibi siyah ekran olan genel bir kontrol falan mı yani endişelenecek bir şey yok mu hocam?

Hocam kesin bir şekilde "hile kontrolü yapıyor." deyince bende kesin bir bilginiz vardır diye düşündüm.

@Astiva ve @Crownguard hocam şu anda çevrimiçi olduğunuz için size sormak istedim. Konuya bir bakıp hile kontrolü yapıldığı için mi böyle olduğunu söyler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cloudflare korumasından ötürü sayfada yalnızca bir müddet işlem yapabiliyorsunuz, ondan sonra sayfayı yenilemezseniz sayfa "Bir sorunla karşılaştık." tarzı bir hata veriyor. Bazen karşılaşılan sorun kadar hata geliyor ekrana ve hepsi ekranın tonunu bir tık koyulaştırıyor. 10 tane üst üste alsanız sayfa siyah oluyor, bundan dolayıdır.

Çözüm
Hocam kesin bir şekilde "hile kontrolü yapıyor." deyince bende kesin bir bilginiz vardır diye düşündüm.

@Astiva ve @Crownguard hocam şu anda çevrimiçi olduğunuz için size sormak istedim. Konuya bir bakıp hile kontrolü yapıldığı için mi böyle olduğunu söyler misiniz?

Herkeste olan bir durum, ekstra bir güvenlik önemli için geçici bir süre açık kalacak.

@Crownguard 10 tane üst üste derken, tam anlamadım hocam. özetle bir tehdit altında değilim, normal sayılacak bir durum mu? Sanırım çok iyi özetlediniz ama maalesef benim bu tarz konularda bilgim az olduğu için pek anlayamadım hocam.

Herkeste olan bir durum, ekstra bir güvenlik önemli için geçici bir süre açık kalacak.
Tamamdır hocam canımı sıktığı için konuyu açtım cevaplarınız için teşekkürler @Astiva @Crownguard

@Crownguard 10 tane üst üste derken tam anlamadım hocam özetle bir tehdit altında değilim normal sayılacak bir durum mu? Sanırım çok iyi özetlediniz ama maalesef benim bu tarz konularda bilgim az olduğu için pek anlayamadım hocam.

Sizlik bir durum yok, o gelen uyarı zamanla üst üste binip arka planı koyulaştırıyor. Ondan dolayı öyle görünüyor.

@Astiva teşekkürler hocam şimdi anladım ama hanginizinkini cevap olarak işaretlemeliyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı