Sound Blaster uygulaması kurulmuyor

Dengizek

Kilopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Dostlar Monster Tulpar T7 v20.5.6 ürününü aldım 2 gün önce. Sürücülerini kurarken Sound Blaster yazılımını kurdum sandım fakat kurulmamış. Tekrardan kurmayı denedim ama hata verdi.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-04-29 202423.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-29 202423.png
    4,7 KB · Görüntüleme: 26
Buradaki şu sürücüyü yüklemeyi denediniz mi ?
1682850302644.png

Bunu kuracağınız sırada ses sürücüsü çalışmaz ise Realtek Audio sürücüsünü kaldırın.

12. nesil hybrid bir işlemci olduğu için w11 kurmak daha sağlıklıdır hocam. w10 hybrid desteklemez. w11 kurup deneyin sorun çözülür muhtemelen
Bir deneyeyim müsait olunca. Geçiş yaparken dosyalar korunuyor mu yoksa hepsi silinmek mi zorunda?

Buradaki şu sürücüyü yüklemeyi denediniz mi?
Eki Görüntüle 1760530
Bunu kuracağınız sırada ses sürücüsü çalışmaz ise Realtek Audio sürücüsünü kaldırın.

Maalesef direkt kurulumu yapamadı ve yukarıda gösterdiğim hatayı verdi. Şu anda bilgisayarda Realtek kurulu ve oyunlarda ses böyle güçlü bir bilgisayarda istenildiği gibi gelmiyor.

Bir deneyeyim müsait olunca. Geçiş yaparken dosyalar korunuyor mu yoksa hepsi silinmek mi zorunda?
lisanslı windows varsa güncelleyince 11e yükseliyor fakat lisanssızsa nasıl oluyor bilmiyorum maalesef

@Dengizek hocam sana konu dışı soru sormak istiyorum. ben de bu cihazı almayı düşünüyorum ,
boştayken fan sesi nasıl?
ofis moduna alınca fan sesi çok azalïyor mu?
(eğer oynadıysan) cs, valo oynarken fan sesi nasıl?
boştayken kaç derece?

Lisanslı Windows varsa güncelleyince 11e yükseliyor fakat lisanssızsa nasıl oluyor bilmiyorum maalesef.

@Dengizek hocam sana konu dışı soru sormak istiyorum. Ben de bu cihazı almayı düşünüyorum,
Boştayken fan sesi nasıl?
Ofis moduna alınca fan sesi çok azalïyor mu?
(Eğer oynadıysan) CS, Valorant oynarken fan sesi nasıl?
Boştayken kaç derece?

Anladığım kadarıyla W11'e geçince silinmiyor dosyalar.
Bu cihazı tavsiye ederim hocam, gerçekten tasarım olarak da donanım/performans olarak da çok iyi gerçekten. Oyun testi doğru düzgün yapamadım sadece GTA 5 indirdim ve MSI Afterburner ile ölçüm yaptım ve 1920x1080 çözünürlükte her şey en son ayarlara köklenmiş şekilde çalıştırınca ortalama 70-80 FPS verdi gayet memnunum. Onun haricinde SolidWorks indirdim çizim yapmak için gayet başarılı. Sıcaklık ve fan sesine gelirsek; kesinlikle internetteki kötü yorumlara bakma. Şu an sana boştayken ve 1 Chrome sekmesi açıkken sıcaklık değerlerini göstereceğim;

Ekran Alıntısı.PNG

Fan gördüğün gibi çalışmıyor bile öyle söyleyeyim. Oyunlarda da öyle aman aman gürültü yok. Sound Blaster 6 yazılımı zaten yeterince bastırıyor sesi ve fan yarı yarıya çalışıyor hemen hemen. Öyle sanıldığı gibi Turbo'ya geçmiyor. GTA 5'te 2 saatlik oynamama rağmen sıcaklıklar otomatik fandayken CPU ve GPU sıcaklıkları 80-85 arası gezdi Turbo'ya ihtiyaç duymadan. SolidWorks programında da çoğunlukla çalışmıyordu bile fanlar, yer yer biraz açıp geri hemen kapatıyordu. Benim incelemelerim bu kadar. 1 haftada bunları gözlemleyebildim. Siz makine öğrencisisiyseniz bir şey de ben sormak istiyorum bu SolidWorks'le ilgili.

Anladığım kadarıyla W11'e geçince silinmiyor dosyalar.
Bu cihazı tavsiye ederim hocam, gerçekten tasarım olarak da donanım/performans olarak da çok iyi gerçekten. Oyun testi doğru düzgün yapamadım sadece GTA 5 indirdim ve MSI Afterburner ile ölçüm yaptım ve 1920x1080 çözünürlükte her şey en son ayarlara köklenmiş şekilde çalıştırınca ortalama 70-80 FPS verdi gayet memnunum. Onun haricinde SolidWorks indirdim çizim yapmak için gayet başarılı. Sıcaklık ve fan sesine gelirsek; kesinlikle internetteki kötü yorumlara bakma. Şu an sana boştayken ve 1 Chrome sekmesi açıkken sıcaklık değerlerini göstereceğim;

Eki Görüntüle 1762046

Fan gördüğün gibi çalışmıyor bile öyle söyleyeyim. Oyunlarda da öyle aman aman gürültü yok. Sound Blaster 6 yazılımı zaten yeterince bastırıyor sesi ve fan yarı yarıya çalışıyor hemen hemen. Öyle sanıldığı gibi Turbo'ya geçmiyor. GTA 5'te 2 saatlik oynamama rağmen sıcaklıklar otomatik fandayken CPU ve GPU sıcaklıkları 80-85 arası gezdi Turbo'ya ihtiyaç duymadan. SolidWorks programında da çoğunlukla çalışmıyordu bile fanlar, yer yer biraz açıp geri hemen kapatıyordu. Benim incelemelerim bu kadar. 1 haftada bunları gözlemleyebildim. Siz makine öğrencisisiyseniz bir şey de ben sormak istiyorum bu SolidWorks'le ilgili.
Cevapladığınız için sağolun hocam.
Üniversite sınavına hazırlanıyorum Bilgisayar Müh. okuyacağım ve hobi olarak 4d edit işleriyle uğraşıyorum , söylediğiniz program hakkında bilgim yok maalesef..

Cevapladığınız için sağ olun hocam.
Üniversite sınavına hazırlanıyorum bilgisayar müh. Okuyacağım ve hobi olarak 4D edit işleriyle uğraşıyorum, söylediğiniz program hakkında bilgim yok maalesef.

Rica ederim ne demek, umarım istediğiniz bölümü kazanırsınız. Şöyle söyleyeyim; bu bahsettiğim şey bir çizim programı. Dün akşam indirdim ve açıkçası çok pahalı diye maalesef crack kurdum. Crack kurarken Norton'u kapattım ama kurulumu yapınca hemen geri açıp tarama yaptırdım bir sorun çıkmadı. Programı lisanslaması için kayıt defterine Serial key gömdü. Benim sorum; bu kurduğum crackle beraber şu an sistemde bir sorun gözükmüyor ama uzun vadede PC'ye zarar verir mi? Bilgilerim çalınabilir mi? Makine mühendisi arkadaşım bunu kullanıyor o da crackli kullanıyor ve kesin PC'ye sızarlar hiçbir crack zararsız değildir diyor. RAM ve bazı donanımların, sistem boştayken bile maksimum seviyede kullanımına yol açar dedi. Şu an bir sorun yok gibi her şey PC'yi ilk aldığım gibi ama bu dediği beni endişelendiriyor biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı