Spec Ops: The Line güzel değil

Hamc

Decapat
Baktım oyunu bitirmeme az kaldı ama ben oyunu sevemedim herkes kadar. Herkes oyunun hikayesini çok övüyordu fakat benim neredeyse kafamda oluşmadı bile. Kafam karıştı, sıkıcı geldi senaryo. Ben kaçırdığım bir şey mi var oyunla ilgili?

Zamanında iyidir her şey. Şu an sıkıcı gelebilir, dram bir çok oyunda var çünkü. Fakat çok vurucu sahneleri var.

Bence farklı sonları güzel bir çeşitlilik sağlıyor güzeldi genel olarak o oyunun en kötü yanı mekanikleri 1 saat sonra sıkıyor çünkü hep aynı şey sipere yat vur babam vur başka bir şey yok.

Döneminde hikaye olarak karşılaştırıldığı PC'de çok az oyun vardı dolayısıyla hikayesi o dönem en çok beğenilen oyunlardan birisi oldu. Bu konuda hikayeyi açıklayan videolar izleyebilirsiniz.

Oynanış olarak yoğun olarak günümüz oyunlarını oynayan birisi teknolojik yetersizlik nedeniyle oynanışını sevmeyebilir. Ayrıca omuz üstü TPS oyunlar herkese hitap etmeyebilir maalesef.

Belirtmeliyim ki Spec Ops : The Line çıktığı dönemde oyun tasarımın kurallarını değiştiren bir oyun değildir, o dönem TLOU, Tomb Raider, Far Cry 3, GTA 5, MGR:Revenge gibi yüksek bütçeli ve tanınan firmaların oyunları duyuruldu/çıkış yaptı. Bunu göz önüne alarak beklentinizi yüksek tutmamanızı önerirdim ben olsam. SO:TL oyununa 10 üzerinden 7 puan veririm. RDR, FC, Crysis gibi TPS/FPS oyunları oynayıp, SO:TL oyununu henüz yeni oynamış birisinin de vereceği en yüksek puan 5'dir zaten. Ama dediğim gibi teknolojik kısıtlamalar, o dönem çıkan/duyurulan diğer oyunlar, Omuz üstü TPS kamera sistemi, oyunun mekanik olarak yaşattığı his gibi şeyler bu günle kıyaslanamaz.

Şu an an itibarıyla oyunu bitirdim ve fikirim biraz değişti oyun konusunda. Ben Uncharted, Gears tarzı TPS oyunu olduğu için aldım sonra hikayesinin güzel olduğunu duyunca beklentim de yükseldi. Dediğim gibi finali güzeldi o yönden puanım arttı ama sadece finalinin iyi olması yetmiyor inceleme yaparken.

Kısacası şöyle bir özet yaptığımda oyuna puanım 7/10 ve siz dediğiniz gibi oyun eski zamanda çıktığı için biraz eski gelebiliyor mesela daha yeni RDR2 bitirdim RDR2'den bu oyuna geçince beğenimin düşmesi normal. Yani bazı şeyler zamanında güzel :)

Hikayeyi açıklayan videolar izlemenizi öneririm.

Eğer türkçeyse atabilir misiniz?

Son düzenleme:
Şu an an itibarıyla oyunu bitirdim ve fikirim biraz değişti oyun konusunda. Ben Uncharted, Gears tarzı TPS oyunu olduğu için aldım sonra hikayesinin güzel olduğunu duyunca beklentim de yükseldi. Dediğim gibi finali güzeldi o yönden puanım arttı ama sadece finalinin iyi olması yetmiyor inceleme yaparken.

Kısacası şöyle bir özet yaptığımda oyuna puanım 7/10 ve siz dediğiniz gibi oyun eski zamanda çıktığı için biraz eski gelebiliyor mesela daha yeni RDR2 bitirdim RDR2'den bu oyuna geçince beğenimin düşmesi normal. Yani bazı şeyler zamanında güzel :)

Eğer türkçeyse atabilir misiniz?
Türkçe anlatım yok bildiğim kadarıyla.

Biraz oynamıştım eski bilgisayarımda. En düşük ayarlarda oynuyordum. Oynanış vs. güzeldi. O zaman pek hikayesi ile ilgilenmemiştim. Bir süre sonra sıkıyor diyebilirim. Çünkü bir yerden sonra tekrara dönüyor oyun 5/10 derim hikayesinden bağımsız.

Yeni konular

Geri
Yukarı