Speedtest sonuçları farklı çıkıyor

hkn0zdmr

Hectopat
Superonline fiber internet kullanıyorum.

superonline.PNG

Ama internet hızımı test Speedtest uygulaması ile test ettiğimde farklı sonuçlar alıyorum her seferinde.
Steam, Epic Games gibi yerlerden indirme yaparken ortalama 10-11 MB gibi indirme yapıyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Sonuçlarım da bu şekilde bunun sebebi nedir?

Geçen sene Ankara'da Superonline fiber 35 download 5 upload paketi bağlatmıştım ama 35 download 15 upload alıyordum testlerde.
Şu an Eskişehir'de Superonline fiber 100 download 5 upload paketim var.

Superonline sapttı bu aralar aynı olay Bende'de mevcut. Ya 3-4 kat daha hızlı alıyorum( 200Mbps gibi) bazen 10Mbps'yi zar zor görüyorum.

Hocam konu benim değil ama merak ettim Speedtest Turkcell'in mi demek istediniz?
Hayır Speedtest Turkcell'in sunucularını kullanıyor. Aynı şey bende de var. Turkcell'in sunucularından yapınca 200 300 Download öbürlerinde 100 Download. Kendi sunucularında öyle gözüküyor. Download bende de 10-12 civarı.

Hocam konu benim değil ama merak ettim Speedtest Turkcell'in mi demek istediniz?

Yok Speedtest sitesinde belli serverlara ping atarak internet testi yapıyorsunuz burada Superonline'ı seçince Superonline serverları üzerinden hız testi yaparsınız.
Eki Görüntüle 789824

Kablonet seçiyorum yine farklı çıkıyor.

Vodafone TR seçtim 96 Download 4 upload 20 ping veriyor

Belki Kablonet ile Superonline ortak bir server kullanıyorlardır Ankara üzerinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı