Superonline altyapı ve Speedtest sonuçları farklı

ismetcelal33

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Zaman zaman Superonline vanaları açık unutuyor ya da bakım zamanlarında hızı sonuna kadar kullanabiliyoruz.
Lakin kafama takılan bir soru var, nereden sorgulama yaparsam yapayım maksimum 100Mbps fiber alabiliyor olarak gözüküyorum, fakat şu anda bakım mı var bilmiyorum ama 850Mbps download ve 90Mbps upload hız alıyorum Speedtest'te. Bu nasıl olabiliyor? Altyapım maximum 100Mbps destekliyorsa bu hızları nasıl görebiliyorum?

Zaman zaman Superonline vanaları açık unutuyor ya da bakım zamanlarında hızı sonuna kadar kullanabiliyoruz.
Lakin kafama takılan bir soru var, nereden sorgulama yaparsam yapayım maksimum 100Mbps fiber alabiliyor olarak gözüküyorum, fakat şu anda bakım mı var bilmiyorum ama 850Mbps download ve 90Mbps upload hız alıyorum Speedtest'te. Bu nasıl olabiliyor? Altyapım maximum 100Mbps destekliyorsa bu hızları nasıl görebiliyorum?
İndirme yapmayı dene sonuçlar farklı gösteriyor olabilir.

Dostum 2 günün tadını çıkar.

Sorunun cevabı ise: Fiber altyapı teorik olarak 1000Mbps'e kadar çıkabilir ki 850'ye kadar çıkmışsın. Bunun için ekstra bir şey yapmaya gerek yoktur. Turkcell'in verip vermemesine bağlıdır ki yanlış hatırlamıyorsam 24Mbps fiber paket mevcut.

Benim fiber 200/10 1000/100 olmadi hala ayni napcaz.
Dostum müşteri hizmetleri ile görüştüm. Modeme reset attırdı. Download şu an 90 olsa da upload da 90'a ulaştı hatta download'ı geçti. Dilersen modeme reset atabilir ya da müşteri hizmetlerini arayabilirsin.

1663406717648.png

Tekrar aramayı düşünüyorum. Download düşük. Asıl olay benim için o zaten. İçerik üreticisi değilim ki ben.

Son düzenleme:
Dostum müşteri hizmetleri ile görüştüm. Modeme reset attırdı. Download şu an 90 olsa da upload da 90'a ulaştı hatta Download'ı geçti. Dilersen modeme reset atabilir ya da müşteri hizmetlerini arayabilirsin.

Eki Görüntüle 1519809
Tekrar aramayı düşünüyorum. Download düşük. Asıl olay benim için o zaten. İçerik üreticisi değilim ki ben.

Teşekkürler dostum.

1663407072359.png

Pazar günü geçeli çok oldu ama ben hala aynı hızları alıyorum, modemi kapat-aç yaparsam eski haline dönecek sanırım :(

Yeni konular

Geri
Yukarı