Spora başladıktan sonra ara vermek

Ahmete7

Hectopat
Daha fazla  
İyi aksamlar, ben spora baslamayi dusunuyorum. 1 ayligina spor klubune gidecegim sonra 1 ay koye gidecegim. Ondan sonra da yillik uyelik alacagim. Sizce boyle mi yapayim yoksa 2 ay sonra yillik uyelik ile mi baslayayim?

Son düzenleyen: Moderatör:
O gideceğiniz bir ayda pek fazla gelişme kaydedemezsiniz diye düşünüyorum, kaydetseniz bile araya bir bu kadar daha ara gireceği için anlamı kalmayacak. Bekleyip 1 yıllık alın bence.

Beklemenizin bir avantajı daha var. Daha önce spor yapmamış veya çok uzun ara vermiş insanlar spora yeni/yeniden başlayınca normalden biraz daha hızlı gelişiyorlar. Beginner's gains diye geçiyor bu. 1 ay yapıp sonra yine 1 ay ara verirseniz bu avantajdan daha az yararlanmış olacaksınız.

O gideceğiniz bir ayda pek fazla gelişme kaydedemezsiniz diye düşünüyorum, kaydetseniz bile araya bir bu kadar daha ara gireceği için anlamı kalmayacak. Bekleyip 1 yıllık alın bence.

Beklemenizin bir avantajı daha var. Daha önce spor yapmamış veya çok uzun ara vermiş insanlar spora yeni/yeniden başlayınca normalden biraz daha hızlı gelişiyorlar. Beginner's gains diye geçiyor bu. 1 ay yapıp sonra yine 1 ay ara verirseniz bu avantajdan daha az yararlanmış olacaksınız.
Tamamdir tesekkur ederim.

1 ay spora başladıktan sonra tekrar 1 ay bırakmak saçma olur. En mantıklısı köyden dönmeyi beklemen. Köydeyken de form tutarsın sporun ilk ayı hamlığı üzerinden kolay atarsın.

Tamam teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı