Sporda 4 ayda gelişememek

İlk başlarda genetiğin pek önemi yok. Her türlü gelişme yaşanıyor fakat arkadaş her bölgeyi haftada bir kez çalışmak ile hata yapıyor. PPL antrenmanı en kötü ihtimalle 4 gün yapılmalı. Onun dışında salona 3 gün gidilebiliyorsa en doğru antrenman şekli Tam Vücut antrenmanı.
Full body yapabilirim aslında eğer faydalı olacaksa. Ne önerirsiniz?

İlk başlarda genetiğin pek önemi yok. Her türlü gelişme yaşanıyor fakat arkadaş her bölgeyi haftada bir kez çalışmak ile hata yapıyor. Ppl antrenmanı en kötü ihtimalle 4 gün yapılmalı. Onun dışında salona 3 gün gidilebiliyorsa en doğru antrenman şekli tam vücut antrenmanı.

Evet onu atlamışım okurken. Full body çalışmak en mantıklısı dediğiniz gibi. Haftada 3 gün bölgesel çalışmak yetersiz ki pek mantıklı da değil. En azından 1 ay boyunca Full çalışmak en makul olanı.

3 gün az ben 6 gün gidiyordum ama senin sınavların varmış zor olur senin için. Ben geçen sene ocakta başlamıştım nisana kadar düzenli gittim sonra ramazanda dondurdum. Spor zamanı 73 kiloydum hala o civarlardayım. 4 aylık sürede yine 73 kilo kaldım fakat yağ oranımda belirgin bir düşüş vardı omuzlar parçalı görünmeye başlamıştı sonra pahalılıktan dolayı bırakmak zorunda kaldım.

Programın doğru olup olmadığını ne kadar süre kullandıktan sonra anlarım?
1.5-2 ay sonunda gelişimi daha net anlayabilirsiniz fakat 2-3 hafta sonunda bile kendinizi daha büyümüş gibi hissedebilirsiniz. Spora yeni başlamanın en güzel yanı, çok çabuk bir şekilde gelişim gösterebilmek.

Haftada üç gün antreman yaparak pek gelişemezsin zaten, en az haftada beş güne kadar çıkarmaya bakın ve her kas bölgesini haftada iki defa çalıştırarak daha hızlı ve gözle görülür bir gelişim sağlayabilirsin.

Geri
Yukarı