SSD + Asus Strix Rx 480 mi ? GTX 1060 Strix mi ?

Serhathan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta yazdığı şekilde sorum şu: Ben Asus Rog Strix modeli bir kart almak istiyorum ancak GTX 1060 modeli ile Rx 480 modeli arasında çok fazla fiyat farkı var. Hatta o fiyat farkına SSD + Rx 480 alınca bile 100 TL civarı bir ucuzluk var fakat GTX 1060 oyun testlerinde Rx 480'in önüne geçiyor, 5 yıl kadar kullanmayı hedefliyorum acaba hangi sistemi almalıyım ?

Sistem:

Msi B150m Mortar Arctic
İ5 6402p
8 GB DDR4 2133 Mhz (1x8)

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 480 DX 12'de çok daha başarılı. Geleceğe dönük istiyorsanız tercihiniz RX 480 olsun. Testlerin çoğu ilk çıktığı zamanlara ait güncellemelerle ciddi anlamda DX 11 performansı artmış durumda. RX 480 alıp anakartınızı oyun chipseti olan h170 veya z170'e sahip olan anakart ile değiştirin. B150 son kullanıcı için değildir, biraz boynadı diye fazla para vermeye gerek yok :)

SSD ile RX 480 alın keyfinize bakın. Aralarında uçurum farkı yok ki ben fark olduğunu düşünmüyorum çok fazla. En fazla 5 FPS o da hayat kurtarmaz. 60 değil de 55 FPS alın ekran kartından ama bir adet SSD'niz olsun. Ayrıca Dx12'de RX 480 gayet iyidir. Yabana atılmaması gereken bir karttır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı