SSD biçimlendirme yaparken Windows biçimlendirmeyi bitiremedi hatası

Yer
Uşak
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
SSD RAW formatına dönüştü. SSD biçimlendirme yapmaya çalıştığım zaman Windows biçimlendirmeyi bitiremedi hatası alıyorum.
SSD'ye erişimim yok.

Windows + R ile Çalıştır'ı açınız. cmd yazıp komut istemcisini açınız.

"diskpart" yazıp ardından komut çalışınca "list disk" yazınız. Sonuç aşağıdaki gibi olacak.

1602080178743.png

Diskiniz hangisi ile "select disk %disk_numarasi%" şeklinde diski seçip "clean" komutunu çalıştırın.

İşlem 5 - 15 dk arası sürebilir.

Ardından disk yöneticisine girin otomatik olarak biçimlendirme soracak. Evet deyin ardından diske sağ tıklayıp biçimlendir deyin.

Windows + r ile çalıştır'ı açınız. CMD yazıp komut istemcisini açınız.

"Diskpart" yazıp ardından komut çalışınca "list disk" yazınız. Sonuç aşağıdaki gibi olacak.

1602080178743.png

Diskiniz hangisi ile "select disk %disk_numarasi%" şeklinde diski seçip "clean" komutunu çalıştırın.

Ardından disk yöneticisine girin otomatik olarak biçimlendirme soracak. Evet deyin ardından diske sağ tıklayıp biçimlendir deyin.

Deneyip tekrardan yazacağım.

Eğer Windows SSD'de kurulu ise normal, değilse program kullanarak dener misiniz?
Maalesef ne kullanmanız gerektiğini bilmiyorum.

Windows SSD'si değil birkaç program denedim çözüm bulamadım.

Windows + r ile çalıştır'ı açınız. CMD yazıp komut istemcisini açınız.

"Diskpart" yazıp ardından komut çalışınca "list disk" yazınız. Sonuç aşağıdaki gibi olacak.

1602080178743.png

Yok hala biçimlendirme tamamlanamadı diyor.

Hard Disk Sentinel ile sağlık testi yapabilir misiniz?

Hard Disk Sentinel ile sağlık testi yapabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    44,4 KB · Görüntüleme: 95
CMD'de.

chkdsk/r X:

X hasarlı dediğimiz sürücü ismi, ve beklemeye alıyoruz yakın bir zaman sonra işlem bittikten sonra sorunsuz açılması gerekir, RAW olunca böyle düzelebilir benim düzelmişti.

CMD'de.

chkdsk/r X:

X hasarlı dediğimiz sürücü ismi, ve beklemeye alıyoruz yakın bir zaman sonra işlem bittikten sonra sorunsuz açılması gerekir, RAW olunca böyle düzelebilir benim düzelmişti.
The type of the file system is RAW.
CHKDSK is not available for RAW drives.

CMD ekranında bu şekilde yazıyor.

Geri
Yukarı