SSD Hardisk ile Laptop Uyumluluğu

Hackerman

Hectopat
Daha fazla  
Abi Öncelikle Kolay Gelsin.Sizlere Başarılar.
Sizlere Bir Sorum Olacaktı ?
--> Abi Benim Pc Samsun NP270E5V-X03TR Adlı Bir Bilgisayar ; Benim Bilgisayar Yavaşladığı İçin Ben Bilgisayara SSD Harddisk Almak İstiyorum.Araştırma Yaptım "Speecy ve Cpu-z" adlı programlara danıştım.Ama Bağlantı Türü Sata II olarak gösteriyor.Bazı E-Alışveriş Sitelerine Girdim.
1)"Dark Storex E20 2.5" Usb 2.0 Full Alüminyum Sata Disk Kutusu 11922056 - n11.com"
2)Laptop'un Harddiskini Yukarıdaki Adresteki Donanımla Harici Depolama olarak kullanabilir miyim ?
3)Laptop'daki "Speecy ve Cpu-z" adlı programlar Bağlantı türünü Yanlış mı gösteriyor? (Sata II veya Sata III onu Nasıl Anlayabiliriz ? )
4)Birde Laptoplardaki SSD veya Harddisk Yuvaları İnç Boyutları Nelerdir ?
5)Benim Laptop'a nasıl bir SSD alabiliriz ??
*Okuduğunuz İçin Teşekkürler Ama Birde Cevaplarsanız Minnettar Kalırım*

Evet, o 2.5" HDD kutusu ile harici olarak kullanabilirsin. Ya da istersen DVD yazıcıyı söküp SSD'yi onun yerine bir çevirici kutu alıp takabilirsin.

SATA 2 olması muhtemel ancak çok da önemli değil. SATA 3 SSD aldığında SATA 2 ile sorunsuz çalışır.

Ultrabook gibi küçük boyutlu laptoplar dışında hemen hemen hepsi 2.5" HDD ve ona göre yuva kullanıyor. Seninki de 2.5" yuvaya sahip.

Bütçene göre değişir. 200 TL bütçen varsa 120 GB Corsair Force LS gibi performansı daha düşük olan SSD'lere bakman gerekir, ancak o SSD bile en hızlı 2.5" hard-disk'i performans olarak katlıyor. Eğer bütçeni 240-250 TL civarına çıkarırsan 120 GB Samsung 840 Evo iyi bir seçim olur. 400 TL'ye kadar çıkabilirsen 840 Evo'nun 250 GB olanını alabilirsin.

İster kutu al istersen de dvdrom yerine kutu al. 2.5 inç bi SSD alırsın onu takarsın sorun olmaz. Sata II ile Sata III arasında o kadar çok bi performans kaybı yok.

SSD olarak Samsung 840 Evo serisininden bütçene uygun olanı seçebilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı