SSD harici olarak depolama için kullanılabilir mi?

serhatduman98

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
SK Hynix Nvme
Arkadaşlar merhaba yeni laptop aldım fakat SSD'lerini değiştirdim elimde fazladan NVMe SK Hynix 512 GB SSD kaldı bilgisayarın içinde gelen, onu harici olarak kullanmak istiyorum ama boyut olarak da biraz küçük farklı bir SSD. Bu modeli harici olarak nasıl kullanabilirim hangi ürünü almam lazım ve nasıl biçimlendirip kullanmam gerekir yardımcı olur musunuz?

Ben Kioxia Exceria G2 1 TB modelini ORICO PWM2-G2 kutusu ile harici olarak kullanıyorum. Bir sıkıntı yaşamadım. AliExpress'ten veya Amazon'dan ORICO PWM2-G2 veya Ugreen gibi markaların NVMe kutularından satın alıp kullanabilirsiniz.

Bu konuda en iyi marka ORICO'dur. Kutunun firmware'ini güncelledikten sonra hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Eski firmware'ler genelde sorunlu olabiliyor.

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Bu attığınız modeller de yeterli olur mu yoksa aşağıda belirttiğim ASUS modelini almak mantıklı mı sizce? Diğer modellere göre epey pahalı acaba gereksiz mi olur bu model diye merak ettim.

Asus ROG Strix Arion M.2 NVMe Harici SSD Kutusu
Hocam emin olun ORICO o ASUS'tan daha kalitelidir. Zaten piyasada 3-4 adet NVMe kontrolcü var. Önemli olan kontrolcü. ORICO Realtek RTL9210 kontrolcüsünü kullanıyor. Tek sıkıntı firmware 2020 tarihli ve diski güvenli çıkar yapsanız dahi disk çalışırken sökülmüş görüniyor. Bunun için firmeare'i 2023 tarihine güncellemek gerekiyor. 1 dakikalık bir işlem sadece. Ben aşağıdaki kutuyu kullanıyorum. Pazartesi saat 10.00'da indirimleri başlayacak. Bana kuponla 260 TL'ye gelecek ve ikincisini almayı düşünüyorum.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! TRY 298.82 25%OFF | ORICO M2 SSD Enclosure NVMe 10Gbps PCIe SSD Box for M.2 NVMe NGFF SATA SSD Disk Tool Free M.2 SSD Case Built-in Metal Heat Sink

NVMe olanı alın, SATA olanı değil. Genelde 10 günde Türkiye'ye ulaşıyor.

Hocam emin olun orıco o ASUS'tan daha kalitelidir. Zaten piyasada 3-4 adet NVMe kontrolcü var. Önemli olan kontrolcü. Orıco Realtek RTL9210 kontrolcüsünü kullanıyor. Tek sıkıntı Firmware 2020 tarihli ve diski güvenli çıkar yapsanız dahi disk çalışırken sökülmüş görüniyor. Bunun için Firmeare'i 2023 tarihine güncellemek gerekiyor. 1 dakikalık bir işlem sadece. Ben aşağıdaki kutuyu kullanıyorum. Pazartesi saat 10.00'da indirimleri başlayacak. Bana kuponla 260 TL'ye gelecek ve ikincisini almayı düşünüyorum.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! Try 298.82 25%off | orıco M.2 SSD enclosure NVMe 10Gbps PCI-e SSD box for M.2 NVMe NGFF SATA SSD disk tool Free M.2 SSD case built-in metal heat sink.

NVMe olanı alın, SATA olanı değil. Genelde 10 günde Türkiye'ye ulaşıyor.

Tamamdır hocam çok çok teşekkür ederim orıco tercihim olacak benim de.

@almora9 Hocam siyah olanı Türkiye'ye gönderen warehouse'da tükenmiş. Başka renklere bakabilirsiniz. Bu satıcı Türkiye gümrüğü ile sorun yaşatmayan iyi birisi. Kendisinden arkadaşım ve ben son birkaç ayda 5 6 paket teslim aldık. Sadece benim kutulardan birinin kablosu biraz sorunluydu. Yenisini gönderdi ama 0.10$ ödediğim için gümrüğe takıldı. Onun dışında sorun yaşamazsınız.

@almora9 Hocam siyah olanı Türkiye'ye gönderen warehouse'da tükenmiş. Başka renklere bakabilirsiniz. Bu satıcı Türkiye gümrüğü ile sorun yaşatmayan iyi birisi. Kendisinden arkadaşım ve ben son birkaç ayda 5 6 paket teslim aldık. Sadece benim kutulardan birinin kablosu biraz sorunluydu. Yenisini gönderdi ama 0.10$ ödediğim için gümrüğe takıldı. Onun dışında sorun yaşamazsınız.

bu daha mı iyi

Yeni konular

Geri
Yukarı