SSD takıldığında HDD ne olacak?

Makaleler
2
Merhaba Lenovo Z510 model notebook sahibiyim. Bilgisayarımda 1 TB SSHD+8 GB SSD disk var. Bu disk türü SSD ile HDD arasında konumlanıyormuş. Sistem dosyaları 8 GB'lık SSD kısmında oluyor, gerisi de HDD sanırım. Bilgisayarın açılış hızı ve programların açılış hızlarından memnun değilim. Herkesin önerdiği SSD disklerden almak istiyorum, 120 GB'lık. Bunu aldığım zaman 1 TB'lık SSHD ne olacak? SSD almak istiyorum ama 1 TB'lık diskimden de vazgeçmek istemiyorum. Eğer o çıkmadan olmuyorsa RAM takviyesi önerir misiniz? 6 GB DDR3L RAM var, slotlarda 4+2 takılı. 2 slot var sanırım. 2'yi söküp 8'lik taksam etki olur mu? İşlemci i5 4200M.
Teşekkürler.

Evet arkadaşların dedikleri gibi apart ile takıyorsun ancak CD-ROM gidecek.
Mevcut SSHD'yi söküyorsun yerine yeni aldığın SSD'yi takıyorsun sonra yukarıdaki arkadaşın verdiğin linkteki aparatı alıp çıkardığın eski ssdh yi ona takıp CD-ROM yerinden takıyorsun. Windowsuda SSD ye kuracaksın.

En makul çözüm dvd-rom'un yerine takmak eğer mümkünse. Eğer dvd-rom'u da kullanmaya devam etmek istiyorsanız, dahilinin konforundan feragat ederek usb üzerinden harici disk olarak kullanabilirsiniz. Onun için de dönüştürücü aparatlar var.

CD-ROM var, onu söküp böyle bir işlem yapmanın zararı olur mu? Bir de böyle yaparsam Windows'u SSD'ye mi kurmam gerekecek?

Zararı değil yararı olur CD kullanan kalmadı zaten, SSD'ye kurun attığım linkteki aparatada HDD'yi takın.

Yeni konular

Geri
Yukarı