SSD varken HDD takılırsa uygulamalar gider mi?

Randro

Femtopat
Daha fazla  
Sistemimde şu anda 930GB M.2 SSD var. Eski bilgisayarımdan kalma olan 1TB HDD'yi takmak istiyorum ama yanlış hatırlamıyorsam içi dolu formatlamamıştım çıkarmıştım direkt. Windows kurulu içinde taksam hangisinden başlatacağım bilgisayarı ya da içindeki uygulamalar oyunlar falan gelecek mi? Yani direk içini formatlamak istiyorum dolu ise nasıl yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kankam eğer bilgisayarında HDD bağlamak için ayrı bir giriş varsa ikisini birlikte kullanabilirsin. BIOS ayarlarında boot options bölümünde hangi cihazla başlangıç yapılacak seçebiliyorsun bir karışıklık olmaz. HDD içerisindeki dosyalara da erişebilirsin.

Sistemimde şu anda 930GB M.2 SSD var. Eski bilgisayarımdan kalma olan 1TB HDD'yi takmak istiyorum ama yanlış hatırlamıyorsam içi dolu formatlamamıştım çıkarmıştım direkt. Windows kurulu içinde taksam hangisinden başlatacağım bilgisayarı ya da içindeki uygulamalar oyunlar falan gelecek mi? Yani direk içini formatlamak istiyorum dolu ise nasıl yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İkisini bir mi kullanacaksın SSD'yi söktüp HDD'yi mi takacaksın?

Bilgisayar açılırken BIOS'a gir (del, F1, F9 tuşlarından biri) boot menüye gel oraya 1. sıraya SSD'yi koy sonra devamm

Geri
Yukarı