SSD'li sistem yavaş açılmaya başladı

MuradEfe

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600, PNY RTX 3060Ti, 16GB 3600MHz RAM, 1TB M.2 SSD, A520M K V2, 650W PSU
Meslek
Öğrenci(Bilişim)
Bilgisayarımı alalı 8 aydan fazla oldu. İlk başlarda BIOS süresi 6.2-6.8 falan gösteriyordu. Son 1 haftadır BIOS süresi 15 saniye 11-13 saniye falan gösteriyor ve bilgisayarım eskisine göre yavaş açılıyor. Başlangıç uygulamalarımın hepsi kapalı (Audio'lar hariç) görev zamanlayıcıdan da kapattım gereksiz şeyleri fakat Max 1 saniye düşüyor malware bytes ile tarama yaptım gene bir şey yok. Bu arada SSD'im var Kingston KC3000 1TB şu an 556 GB boş alanım var. Format dışı yapabileceğim bir şey var mı?

Bilgisayarımı alalı 8 aydan fazla oldu. İlk başlarda BIOS süresi 6.2-6.8 falan gösteriyordu. Son 1 haftadır BIOS süresi 15 saniye 11-13 saniye falan gösteriyor ve bilgisayarım eskisine göre yavaş açılıyor. Başlangıç uygulamalarımın hepsi kapalı (Audio'lar hariç) görev zamanlayıcıdan da kapattım gereksiz şeyleri fakat Max 1 saniye düşüyor malware bytes ile tarama yaptım gene bir şey yok. Bu arada SSD'im var Kingston KC3000 1TB şu an 556 GB boş alanım var. Format dışı yapabileceğim bir şey var mı?
Yani hocam 6 saniye artmış çokta bişi değişmez yani.

Yani hocam 6 saniye artmış çok da bir şey değişmez yani.

Hocam birden arttı bu süre 1 hafta önce 7.5 saniye falandı öbürsü gün birden 15 saniyelere çıktı.

Disk ve sistem bakımı yaptırmanız iyi olur.

Eğer müsait iseniz sıfır bir sistem kurarak netice boş sistem ile kıyaslarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı