SSD'ye geçtikten sonra oluşan sürekli reset problemi

Emir Kandil

Kilopat
Daha fazla  
Yeni aldığım Adata SU650 240GB SSD'yi bilgisayarıma taktım ve sıfırdan format attım.
SSD dışında başka hiç bir değişiklik yapmadım ancak ne zaman oyuna girsem yaklaşık yarım saat içerisinde bilgisayarım sanki elektrik kesilmiş gibi kapanıyor ve akabinde tekrar açılıyor.
SSD takmadan önce böyle bir problem ile kesinlikle karşılaşmamıştım.
Son bir kaç resetlenme olayında yaklaşık bir saniyeliğine (zannedersem) işlemci fanı çok fazla ses çıkarıyor.

Sistem özellikleri:
İntel Core i5 4440
8GB RAM
Sapphire RX 570 Pulse ITX
Adata SU650 240 GB SSD
WD 10EZEX 1 TB HDD
500W PSU

Elimde 2 adet güç kaynağı var. Diğerini de denedim ve aynı sonucu aldım.
Diğer güç kaynağı ise 600W. Ssd takmadan önce kullanıyor olduğum güç kaynağı 600W olandı.

Sistem oyundayken direk kapanıyorsa ya PSU ya da ekran kartında sıkıntı vardır genellikle. SSD'de sıkıntı olsaydı bunu mavi ekranla size bildirirdi yani direk çat diye kapanmaz. İşlemci ısınmasında da aşırı derece ısınırsa çat diye kapanabilir. Bir sıcaklık değerlerini kontrol edin CPUID HWMonitör ile.

Dediğiniz program aracılığıyla bilgileri aldım ancak güç kaynağında arıza var ise Ssd'ye geçmeden önce de olması gerekmez miydi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    25,1 KB · Görüntüleme: 89
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    25,6 KB · Görüntüleme: 94
Eski HDD'nizi takıp durumu söyleyebilir misiniz? Çünkü iki PSU'da da durum aynıysa PSU'da sorun olma ihtimali yüksek değil. Yahut iki PSU'nun her ikisinde de sorun olabilir.

Dosya Ekleri

• Adsız3.png
    Adsız3.png
    76,8 KB · Görüntüleme: 94
Eski HDD'nizi takıp bir süre kullanın. Yine aynı sorunu yaşıyor musunuz? Onu soruyorum.
İlk mesajımda da belirttiğim gibi böyle bir sorun yoktu. Ssd'ye geçtiğim zaman bu resetlenmeler başladı.
Elektrik kesilmişçesine kapanıp anında geri açılıyor bilgisayarım.
Güç kaynağında bir sorun vardır diye elimdeki diğeriyle değiştirdim ve durum aynı.

Geri
Yukarı