SSD'yi HDD Kutusuyla Bağladım Ama Görülmüyor

fthclk87

Hectopat
Arkadaşlar samsung 25o gb ssd yeni satın aldım. Bir de hhd kutusu satın aldım. Şimdi ssd yi hdd kutusuyla bilgisayara bağladım ama görmüyor. Benim yapmak istedigim w8 i sıfırdan ssd ye kurmak ama elimde ayrı bir w8 yok. Lisanslı w8 bilgisayara yüklü recovery diye bir programla format atılıyor galiba. Lisanslı w8 bilgisayarda şimdi ben hdd deki verileri kaybetmeden nasıl w8 i ssd ye kurabilir miyim? Bilgisayarın modeli samsung np550p5c-s05tr. Eğer ben w8 i ssd ye kurabilirsem hdd deki sistem w8 falan bozulur mu? Nasıl bir yol izlemeliyim. Döküman da önerebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne bulduysam okudum konuyla alakalı. Galiba usb girişine takılı ssd ye sistem kurulmuyor. ssd yi sata ya taksam hhd yi usb den bağlasam windows açılır mı ? hdd deki lisanslı w8 i ssd ye kurabilir miyim ? Disk yönetimine nereden bakabilirim?

Bilgisayarım'a sap tık > Yönet > Disk yönetimi'nde aşağı tarafta gözükmesi gerekir. Disk üzerine sağ tık yapıp yeni birim diyerek biçimlendirebilirsiniz.
Bundan sonra disk klonlama programlarıyla HDD'nizi SSD'ye komple aktardıktan sonra hdd'yi söküp ssd'yi taktığınızda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz işletim sisteminizle.

Yardımın için teşekkür ederim. Şimdide hhd yi çıkardığım yerdeki girişlere ssd uymuyor ayrıca hddyi de almış olduğum hdd kutusuna da takamıyorum onunda girişleri uymuyor. Ayrı bir aparat mı almam lazım yoksa hdd yi çıkarırken bir yanlışmı yaptım. Hddyi çıkarttığım slotu zorlasam hdd le gelir mi? :)
dizüstünün modeli ; samsung np550p5c-s05tr
ssd modeli ; samsung evo 256gb
hdd kutusu ; thermaltake Silver River 5G

Girişler nasıl uymuyor anlayamadım. HDD ve SSD sata girişli. Belki ters takmaya çalışıyorsunuzdur. Görmeden birşey diyemiyeceğim bu duruma.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı