Stajyer olarak calısmak

Randoming321

Decapat
Daha fazla  
Stajyerin bulasık paspas atması ve aynı zamanda cok fazla iş yapması, tatilde cagırılması, iş verenin okulda normalde tatil olmasına rağmen (parasını veriyor) yine de işe cagırması kabul edilebilir mi sizce? Verdiği para 3400. şu an 3/ikisini devlet karılıyor zaten 3/1'ini işletme 750 lira gibi bir ücret ödeyip köle gibi kullanıyorlar. Ne düşünüyorsunuz?

Stajyerin bulasık paspas atması ve aynı zamanda cok fazla iş yapması, tatilde cagırılması, iş verenin okulda normalde tatil olmasına rağmen (parasını veriyor) yine de işe cagırması kabul edilebilir mi sizce? Verdiği para 3400. şu an 3/ikisini devlet karılıyor zaten 3/1'ini işletme 750 lira gibi bir ücret ödeyip köle gibi kullanıyorlar. Ne düşünüyorsunuz?

Bende stajyerim. Müfredatta görmediğimiz şeyler oluyor elbette bu her yerde var. Tatilde çağırması senin isteğine bağlı ama tatilde okul ilgilenmez, denetleyemez, o günleri devlet yatırmaz. 15 tatil opsiyonel isteyen çalışır isteyen gitmeme hakkına sahiptir.

Ağır, tehlikeli, alakasız işe gönderemez normal şartlarda fakat alakasız iş konusunda mecbur yapıyorsun ayak uydurmak için tatsızlık çıkmaması için. Okulda her günü denetleyemeyeceği için gözden kaçıyor elbette.

@RosLy 9 gün tatil yeter diyor geri kalanında gel paranı al diyor işine yarıyorum ama gitmek te istemiyorum fazla.

Gitmeme hakkına sahipsin ama yüzlerine direk böyle söylersen işten kaçıyor olur. Araya bir bahane uydursan daha iyi olur çalışıyorsan veya çalışmıyorsan bile üniversiteye hazırlanıyorum diye söyle. Gitmek istersen sana kalmış.

Bulaşık, paspas yaptıramaz; fazla iş vermeyi bırak normal şartlarda stajyer mesaisi part time olur. Tatilde çalışman sana kalmış, paranı hakkıyla verirse git diyeceğim ama hakkını verecek gibi değil.
İşte bu yüzden kurumsal firmalarda staj yapmak daha iyi. Eğer seni 3400 liradan fazlasını hak ettirecek şekilde çalıştırdıklarını düşünüyorsan başka işletmeye nakil alman yararına olabilir. Eğer daha çok eyvallah çekersen tepene binebilirler.

Bende stajyerim ve sürekli makine başındayım, tabii ki de bulaşık paspas yaptığımız oluyor ama iş de öğreniyorum yani. O dediğiniz şeyler iş yerine bağlı, ben memnunum çalıştığım yerden.

Bende stajyerim ve sürekli makine başındayım, tabii ki de bulaşık paspas yaptığımız oluyor ama iş de öğreniyorum yani. O dediğiniz şeyler iş yerine bağlı, ben memnunum çalıştığım yerden.

Stajda zaten ne olursa olsun adamlar senden tam verim alıyor işi öğrenmen değil işe yaraman önemli diyebilirim :D

İş öğrenmek için iyi bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı