Star Wars Jedi Survivor PC rezaletiyle ilgili daha fazla video gelmeye devam ediyor

AKP'li dayılar gibi olacak ama bu kadar çok firmanın yakın zamanda sürekli optimizasyon özürlüsü oyun çıkarmalarının sebebinin konsol lobisi olduğu düşünmeye başladım. Sonuçta bu adamlar ilk defa oyun yapmıyor.
Hocam ama PC için çıkan oyun berbat bir şekilde çıkarıp beta sürecinde yeni güncelleme ile hallederiz kafasında çok fazla oyun çıkıyor

Geçen bu konu hakkında forumda konuştuk. Yazılımlar güzel değil. Genel olarak güzel değil, işletim sistemleri de buna dahil. Donanım entegrasyonu ile o kadar vakit kaybediyoruz ki güzel yazılım yapmaya fırsatımız olmuyor. En az 5 sene boyunca yeni donanımın gelmeyeceği ve yazılımların bu süre zarfında giderek geliştirilmeleri gerektiğini savunuyorum. Her sene Telefon - PC - Ekran Kartı - çıkararak sonuç ne görüyoruz.

Son düzenleme:
Ciddi manada yaptırımı olmadığı sürece bu böyle olmaya devam eder, adamların Steam incelemelerindeki olumsuz yorumlardan, düşük Metacritic kullanıcı puanlarından falan korktuğu yok çünkü umursamıyorlar bile. Bozuk çıkan her oyun için para cezası kesilmeli bu firmalara anca o zaman işi ciddiye almaya başlarlar.

Aldığınız herhangi bir ürünün arızalı çıkmasından pek bir farkı yok çünkü bu gibi durumların. Oyununu piyasaya sürüp üstüne bir de tam fiyat isteyebiliyorsan o ürünün elle tutulur, sağlıklı bir ürün olmasını beklerim ben doğal olarak.

Her ama her oyunu orijinal oynayan biri olarak artık CapCom dışındaki firmaların oyunlarını optimizasyonundan emin olana dek satın almayacağım. Optimizasyonunda sıkıntı olan oyunu da korsan oynamakta bir sakınca görmeyeceğim, onlar kullanıcılarına bariz bir şekilde bozuk ürünü satmaya utanmıyorlarsa ben de o ürünleri korsan kullanmaya utanmayacağım.

Geçen bu konu hakkında forumda konuştuk. Yazılımlar güzel değil. Genel olarak güzel değil, işletim sistemleri de buna dahil. Donanım entegrasyonu ile o kadar vakit kaybediyoruz ki güzel yazılım yapmaya fırsatımız olmuyor. En az 5 sene boyunca yeni donanımın gelmeyeceği ve yazılımların bu süre zarfında giderek geliştirilmeleri gerektiğini savunuyorum. Her sene Telefon - PC - Ekran Kartı - çıkararak sonuç ne görüyoruz.

Hocam bilemiyorum ilk defa yeni sistemler yeni ekran kartları çıkmıyor yıllarca PC sektörü sürekli gelişme halinde ve gayet de güzel oyunlar çıkıyor arada. Benim demeye çalıştığım bu yıl bu kadar büyük yapımların üst üste kötü optimizasyon çıkarması. Mesela Cyberpunk direkt kendisi sıkıntılı bir oyundu ve hem konsol hem PC tarafından büyük eleştiri aldı. Ama bu oyunlar nedense konsolda mükemmel PC de rezalet oluyor ilk çıktıklarında. Dediğim gibi bu işte bir terslik var. Kullanıcının konsola olan ilgisini artırılmaya çalışıldığını düşünüyorum. Çünkü hepsinin aynı yıl bu kadar özürlü olması gerçekten tesadüf değil.

Hocam bilemiyorum ilk defa yeni sistemler yeni ekran kartları çıkmıyor yıllarca PC sektörü sürekli gelişme halinde ve gayet de güzel oyunlar çıkıyor arada. Benim demeye çalıştığım bu yıl bu kadar büyük yapımların üst üste kötü optimizasyon çıkarması. Mesela Cyberpunk direkt kendisi sıkıntılı bir oyundu ve hem konsol hem PC tarafından büyük eleştiri aldı. Ama bu oyunlar nedense konsolda mükemmel PC de rezalet oluyor ilk çıktıklarında. Dediğim gibi bu işte bir terslik var. Kullanıcının konsola olan ilgisini artırılmaya çalışıldığını düşünüyorum. Çünkü hepsinin aynı yıl bu kadar özürlü olması gerçekten tesadüf değil.
Konsol ile Bilgisayarın yetenekleri arasındaki makas sürekli arttığı için bu platform çevirme işlerinin patladığını düşünüyorum CP bence iyi bir örnek değil zira ekipleri kalifiye elemanlardan oluşan bir yapı ya da Rockstar gibi dev değil. Oyuncuların hevesini patlatmak istemedi kendileri patladılar aslında oyunu ertelemeleri gerekirdi. O da konsolda hiç çalışmıyor bilgisayarda eh işte çalışıyordu mesela konsola yönlendirilmek istese manzara farklı olurdu kaç sene olmuş hala PS4'te oyunu oynayamıyorsun.

Artık oyun sektöründe moda oldu bu durum. Çıkan her oyun sorunlarıyla geliyor ve ilk birkaç ay geliştiriciler bu sorunları gidermekle meşgul oluyorlar. Haliyle oyunlar 1-2 ay sonra kararlı hale geliyor. Geliştiriciler sanki biz oyuncuları feedback almak amaçlı kullanıyor bizler beta sürümleri deniyoruz gibi. :D

Cp bence iyi bir örnek değil.

Yok hocam Cyberpunk örneğini iki taraftada sıkıntılı olduğu için verdim. Çünkü oyunun geneli sıkıntılıydı. Bu seneki oyunlar konsolda gayet akıyor yani oyunlarda bir sıkıntı yok. Artık korsan korumasından mı bilemiyorum ama kasıtlı bir şeyler var.

Yok hocam Cyberpunk örneğini iki taraftada sıkıntılı olduğu için verdim. Çünkü oyunun geneli sıkıntılıydı. Bu seneki oyunlar konsolda gayet akıyor yani oyunlarda bir sıkıntı yok. Artık korsan korumasından mı bilemiyorum ama kasıtlı bir şeyler var.
Bu seneyi hiç takip etmedim o yüzden yanlış yönlendirmek istemem sizin tecrübeniz bu yönde ben de iyi oldukları yönünde bilgilenmiş oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı