Starfield ses sorunu ve FPS düşmesi

ErenY

Kilopat
Arkadaşlar oyunu Game Pass'tan oynadım sabah. Sürekli sesler gidip geliyor yanında FPS droplar da cabası. 2-3 kere çöktü oyun. Belki geçer diye birkaç ayarı kurcaladım aç-kapa yaptım ama yok yine aynıydı. En son başlangıcı zor geçtim ve sildim. Oyunda +60 FPS almama rağmen oyunu zehir etti bunlar. Aynısını yaşayan var mı? Bilgisayarımda sıkıntı var sandım en son ama yaşayanlar varmış galiba bunu. Oyun HDD'ye kurulu bu arada.

Ryzen 3 3300X, RX 6600, 2X8 16 GB Ram, A320M-A PRO

Arkadaşlar bende de aynı sorun vardı ses ve FPS sorunu, ani droplar oluyordu. Sistemim de 3060 Ti ve Ryzen 3600 var. Kesinlikle bir gariplik var, oyunu HDD'ye kurmuştum. Şimdi M.2 SSD'ye aktardım. Bütün bu ani drop, FPS, ses sorunları düzeldi. Evet normalde SSD loading ekranlarında çok büyük bir artı ama FPS konusuna gelince çok ufak bir artış söz konusu oluyor ama ben hayatımda ilk defa oyunu oynayabilmek için SSD isteyen bir oyun görüyorum. Textureların fazla olduğu yerlerde 35 40 FPS alıyorum. Yüksek, Ultra, 2K ayarlarda. Böyle kalabalık ortamlarda zaten ekran kartı kullanımı düşüyor. Darboğaz yapacak bir sistem ve grafik ayarları da yok. Kapalı alanlarda 70 80 olduğu oluyor. Kesinlikle oyunda optimizasyon sorunları var. Ama SSD'ye kurarak oynanabilecek konuma getirebilirsiniz. Diğer türlü hiç oynanmıyor çünkü.

SSD'ye kurunca sorun yaşayan arkadaşlar; Xbox'dan oyunu yönet kısmından sürücüyü değiştir seçeneğine tıklayarak değiştirdim, öyle deneyin isterseniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu ben de yaşıyorum şu an SSD de olmasına rağmen kasma, ses kayması FPS düşmesi hepsi var hayal kırıklığı oldu bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı