Steam arkadaşım oluşturduğum servere giremiyor

mustafaoguz

Kilopat
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Animasyon
Merhaba arkadaşlar. Steam'da arkadaş listemde ekli olan arkadaşım ile 4 5 farklı oyunda sadece kendi kurduğumuz server ve bölümde beraber oynamak için server kuruyoruz. Ne o benim kurduğum servere girebiliyor nede ben onun kurduğu servere girebiliyorum. Shift+tab yapıp arkadaşın üstüne gelip sağ tık oyuna katıl yapıyoruz servere bağlanılamadı diyor. Ordan olmuyor zaten. Connect ip yazıp girmeyi deniyoruz onda da başarısız oluyor. Server listesinde zaten göremiyoruz birbirimizi. DEP kapattık ikimizde güvenlik duvarı kapalı antivirüs kapalı olduğu halde yine görüp giremiyoruz. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Söz konusu oyunun ihtiyaç duyduğu portları modemden açtınız mı?
Hayır yapmadık. Çünkü tam olarak nasıl yapıcağımızı bilmiyoruz. Denediğimiz oyunlar 7 Days To Die, Half Life 2 Death Mach, Half life 2 Synerg, Mount Blade Warband, GTA 4 gibi oyunlarda denedik bir türlü yapamadık. Portları nasıl açıcağımızı anlatırsanız sevinirim. Port açmanın herhangi bir zararı var mı? İnterneti veya bilgisayarı yavaşlatır mı?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Makaledeki en alt satırda yazan
Başlangıç: 27015 Bitiş: 27015 Yerel IP Adresi: 192.168.1.50 (IPv4 Adresiniz) standart bir portmudur. Her oyun için ayrı ayrı açmaya gerek var mı? Oynadığım oyunun portunu nereden bulabilirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı