Çözüldü Steam Gibi Bir Web Site Yapmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bir websitesi yapacağım oyun satmak istiyorum fakat anlamadığım konu şu:

Steam sitesi bütün oyunları indirme imkanı sunuyor. Her yeni çıkan oyun direk Steam sitesine geliyor. Steam'in kurucuları bütün oyun firmaları ile sözleşmeli mi? Belirli bir para karşılığı oyunları Steam'in kurucuları mı alıyor yoksa oyun firmaları Steam kurucularına para karşılığı siteden satış yaptırıyor mu? Şu olayı pek anlamadım (galiba anlatamadım da ). Yani ben şimdi oyun satış sitesi açarsam bütün firmalarla sözleşmem mi lazım. Yoksa (o oyunun) Steam kodunu verip mi satayım. Eğer böyle yapacaksam Steam kodlarını nereden bulacağım?

Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Peki Steam ilk kurulduğu zaman da böyle miydi? Çok bir kişi bilmez iken.
Valve, Half Life 2'yi çıkartırken Steam'dan oynanmasını zorunlu kılmıştı. HL2 de tüm dünyanın beklediği bir oyun olduğu için Steam'ın kullanıcı sayısı hızla arttı. Valve diğer oyunlarını da Steam'da satmaya başladı, ardından diğer oyun yapımcıları da o zamanlar tek dijital market olan Steam ile anlaşıp onlar da oyunlarını Steam'da satmaya başladılar ve Steam da git gide büyüdü.
Bence yaparsan güzel olur Technopat Sosyal'de oyun yapanlarla bedava bir şekilde anlaşıp açarsan ve bir Twitch yayıncısına 20 TL falan donate atıp benim oyun servisimi inceler misiniz yazarsan ve onlarda incelerse mantıklı olabilir. Ancak yaptığınız oyun Key'lerini Twitch yayıncılarına bedava vererek mail üzerinden.

Konu eskide olsa iyi PHP ve MySQL tasarım içinde HTML, CSS kısaca Front-End developer diyelim bilgin olsaydı siteyi uğraşarak tek başına bile kodlayabilirdin. Önemli olan oyunların lisansı ödeme kısmı ve server.

Yeni konular

Geri
Yukarı