Web Sitesi Yapmak

baho563

Kilopat
Daha fazla  
Web siteleri yapmak için illa HTML, PHP felan öğrenmem gerekiyor. Wordpress ne işe yarıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben tasarım yapmak istiyorum. Hangi programlar kullanabilirim. HTML, PHP öğrenmeye başlıyı mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Wordpress ile kuracaksanız programlama diline gerek bile yok hazır wordpress teması atıp kullnaırsınız.

Wordpress teması almak herşeyin bitişi anlamına gelmiyor ne yazıkki. O tema üzerinde düzenlenmesi gereken çok yer olacaktır ve temanın admin panelinin yeterli olmadığı yerlerde bizzat kodlara müdahale gerekecektir böyle durumlarda biraz kod bilgisi fena olmaz. Ayrıca ben bir tasarımı kodlamak istiyorum dersenizde eğer sadece tasarımı görsel olarak dizayn etmek isterseniz Html, Css ve javascript(özellikle jquery) bilmeniz sizin için iyi olacaktır. Ben bu tasarımıma bide özellikler katmak istiyorum ne biliyim adam gelsin üye olsun, yorum yazsın, bende birşeyler yaziyim, haber sitem olsun yada daha farklı düşüncelerim var onları hayata geçiriyim diyorsan eğer Php veya microsoft hizmeti olan Asp'yi kullanıcaksın. Şahsi görüşümü istersen PHP'yi şiddetle öneririm. Nedenlerini sıralamaya zaten gerek bile duymuyorum google amcamıza sorsan dünyanın dökümanı çıkıcaktır önüne, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Wordpress site açacaksanız bile temada değişiklik yapmak için vs. bazı yerlerde HTML, CSS bilgisi gerekiyor ki bu da basit değişiklikler için. Farklı bir değişiklik veya özellik eklemek istiyorsanız PHP bilmeniz gerekiyor.

Kendine göre bir tema bulursun, başka bir özelllik eklemezsin sadece ingilizce yerleri türkçe yaparsın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı