Steam Gift mantıklı mı?

• Konuyu başlatan Soux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 182

Soux

Decapat
Daha fazla  
Project Zomboid almayı planlıyorum ancak oyunun hiçbir site de CD Key i bulunmuyor, bulunan sitelerde ise oyunun orijinal fiyatından daha pahalı. İnternette o yüzden sadece gift şeklinde satışı var diyebiliriz. Steam indirimlerinde 7 dolara düşecektir, "Açık Dünya Hayatta Kalma Festivali" Mayıs sonu idi sanırsam, onda indirime girebilir diye düşünüyorum. Sizce bu indirimleri beklemekten ziyade Steam Gift olarak almak mantıklı mı? Steam Giftler güvenilir mi ondan da emin değilim ama sanırsam ban riski vardı.

Project Zomboid almayı planlıyorum ancak oyunun hiçbir site de CD Key i bulunmuyor, bulunan sitelerde ise oyunun orijinal fiyatından daha pahalı. İnternette o yüzden sadece gift şeklinde satışı var diyebiliriz. Steam indirimlerinde 7 dolara düşecektir, "Açık Dünya Hayatta Kalma Festivali" Mayıs sonu idi sanırsam, onda indirime girebilir diye düşünüyorum. Sizce bu indirimleri beklemekten ziyade Steam Gift olarak almak mantıklı mı? Steam Giftler güvenilir mi ondan da emin değilim ama sanırsam ban riski vardı.

Gift satışları %95 dolandırıcıdır parayı aldıktan sonra gifti atıyorlar sonra destege yanlışlıkla attım diyorlar oyunu geri alırlar sakın satın alma.

CC kart ile alınmadığı sürece sorun olmaz. CC kart ile alınmış olsana bilene hesabınız tehlikeye girmez sadece oyununuz kütüphaneden kaldırıldığına dair bildirim gelir.

Hocam gameshipten alabilirsiniz bence, ben ETS 2'yi aldım 80TL indirime girmişti Steam'de, orada 67TL idi gift geldi zaten oyunu kütüphanede görmeden onaylayamıyosunuz,ama size bağlı

@Serhat Öndeş begenmeme emojisi atma sebep nedir? Giftler genelde geri alınabilir tek şartı 2 hafta geçmemesi ve en fazla 2 saat oynanmaması gerekiyor gift satın alarak dolandırılmak basittir.

@Serhat Öndeş begenmeme emojisi atma sebep nedir? Giftler genelde geri alınabilir tek şartı 2 hafta geçmemesi ve en fazla 2 saat oynanmaması gerekiyor gift satın alarak dolandırılmak basittir.
GIFT gönderiminde, sözleşmeyi onayladıktan sonra, GIFT'i gönderen kişi oyunu tekrar alamaz, bu yanlış bir bilgi.

Gift satışları %95 dolandırıcıdır parayı aldıktan sonra gifti atıyorlar sonra destege yanlışlıkla attım diyorlar oyunu geri alırlar sakın satın alma.
Hocam açıkcası o yönden çekincem dolandırılmadan kaynaklı değil çünkü bazı siteler özellikle gift gibi konularda güvenli satıcılardan alınca bi sıkıntı çıkartmıyor diye biliyorum, benim takıldığım kısım ban riski olan kısım. Hesabı bir oyun yüzünden sıkıntıya sokmak istemiyorum.
CC kart ile alınmadığı sürece sorun olmaz. CC kart ile alınmış olsana bilene hesabınız tehlikeye girmez sadece oyununuz kütüphaneden kaldırıldığına dair bildirim gelir
Hocam steam hesabı sıkıntıya girebilir diye düşünüyorum açıkcası, sonuç olarak steam giftlerin satışı Steam tarafından açık bir şekilde yasaklanan bir şey ve farkedildiğinde VAC ban yeneceğini de söylemişler.

Bence o riske girilmez.

Eğer aceleniz yoksa yaz indirimlerini bekleyin.
O zaman forumda çok fazla arkadaş Steam bakiyesini paraya dönüştürmek için konu açıyor. Size oyun atıyor siz de parasını IBAN veya Papara ile atıyorsunuz.
Dediğim gibi hocam yaz indirimlerinden önce de girecektir bence 27 Mayıstaki fesitvalde ancak dediğiniz şeyi bilmiyordum o da mantıklıymış aslında olabilir. Peki bu yasak bir şey mi normal şartlarda ? Hesap bunu sürekli yapmıyorsa farkedilemez zaten ancak merak ettiğim için soruyorum.

Hocam açıkçası o yönden çekincem dolandırılmadan kaynaklı değil çünkü bazı siteler özellikle gift gibi konularda güvenli satıcılardan alınca bir sıkıntı çıkartmıyor diye biliyorum, benim takıldığım kısım ban riski olan kısım. Hesabı bir oyun yüzünden sıkıntıya sokmak istemiyorum.

Hocam Steam hesabı sıkıntıya girebilir diye düşünüyorum açıkçası, sonuç olarak Steam giftlerin satışı Steam tarafından açık bir şekilde yasaklanan bir şey ve fark edildiğinde VAC ban yeneceğini de söylemişler.

Ban yiyecegini düşünmüyorum ama çalıntı kredi kartıyla gift atılırsa başın belaya girer mi bilmiyorum bu düşük ihtimal çünkü genelde ucuz bir şey aldın mı arkasında bir haltlar yeniliyor günümüzde birine güvenmek zor.

Geri
Yukarı