Steam PUBG almaya değer mi?

PUBG için 90₺ vermek yerine indirimlerde 43,5₺ verip alabilirsin ama ekibin yoksa almanı önermiyorum. Uzun zamanlar hem ekiple hem de tek oynamış biri olarak önerim bu yönde. Hani ekip ile girersen makara falan sarıyor ama bu zamandan sonra tek oynanacak oyun değil.

PUBG aşırı overrated bir oyun. Vereceğin paraya değmez, onun yerine farklı ücretsiz Battle Royale tarzı oyunlar oynayabilirsin.

Aslında eskiden güzel bir oyundu. Grafikleri olsun hypesi olsun. Ama en güçlü ekran kartlarıyla zor oynuyordun benchmark oyunu gibi bişiydi. Bunun içinde kullandıkları oyun motorunun yapımcısı Epic Games'den optimizasyon konusunda yardım istediler. Ama Epic Games PUBG'yi düşman olarak görüp yardım etmedi. Bunun üstüne fikirlerini çalıp Fortnite'ı piyasaya sürdüler. Adamlarda son çare oyunu çamur gibi yapmak zorunda kaldı. Ve kitlesi azalmaya başladı. Şu an Türkiye şartlarında alınmaz gibi. Keşke eskisi gibi kalsaydı.

@Iskenderun PUBG artık eskisi gibi öyle efsane değil yani bence parana daha güzel şeyler alabilirsin mesela 1 kilo baklava al oturun yiyin.

Hocam açsınız galiba? Daha önce başka bir konuda da onu almak yerine yemek önermiştiniz :D
Bunun üstüne fikirlerini çalıp Fortnite'ı piyasaya sürdüler. Adamlarda son çare oyunu çamur gibi yapmak zorunda kaldı. Ve kitlesi azalmaya başladı. Şu an Türkiye şartlarında alınmaz gibi. Keşke eskisi gibi kalsaydı.

Fikir çalma denemez aslında. Geçmişine bakarsanız Fortnite'ın 2012'de BETA sürümünün çıktığını görebilirsiniz. O zaman sadece PvE modu vardı ancak Battle Royale sonradan eklendi. Bunun PUBG ile pek bir alakası yok. Zaten bakacak olursanız mekanik olarak vs. hiç benzemiyorlar. PUBG'nin çıkışı Fortnite'ın çıkışını erkene almış olabilir ancak ortada çalınan bir şey yok.

Fikir çalma denemez aslında. Geçmişine bakarsanız Fortnite'ın 2012'de beta sürümünün çıktığını görebilirsiniz. O zaman sadece PvE modu vardı ancak Battle Royale sonradan eklendi. Bunun PUBG ile pek bir alakası yok. Zaten bakacak olursanız mekanik olarak vs. hiç benzemiyorlar.

Bu modu oyun olarak piyasaya düzgünce sürebilen tek oyun PUBG. Nedense bir anda bir oyun modu olarak gelen güncelleme ana oyunun (Fortnite) üstüne çıktı. Başarısının bir kısmını ve konseptini çaldı diyebilirim. Ama bu kendi fikrim.

Geri
Yukarı