Rehber Steam ve Epic Games'e bağlı Social Club hesabı nasıl değiştirilir?

Hocam ben hesaba giriş yapabiliyorum ama Epic ile Steam bağlantısını ayırmak istiyorum Steam hesabı ayrı Epic hesabı ayrı olmasını istiyorum bu nasıl olacak.

Hocam ben hesaba giriş yapabiliyorum ama Epic ile Steam bağlantısını ayırmak istiyorum Steam hesabı ayrı Epic hesabı ayrı olmasını istiyorum bu nasıl olacak.
O konu hakkında bilgim yok ama sorununuzu desteğe iletirseniz ingilizce olarak size geri dönüş sağlarlar.

Steam'de oynarken ban yedim 1 aylık gereksiz yere 2 platform hesabı etkiliyor.
Yani dediğim gibi o konu hakkında kesin bilgim yok yanlış yönlendirmek istemiyorum en doğrusu destek ile görüşmeniz görsellerdeki gibi desteğe sorununuzu içeren bir kayıt oluşturun tavsiyem.

Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz ki Steam veya Epic'te Rockstar Games oyunlarından herhangi birini aldığınızda sizden bir de Social Club hesabı istiyor ve bunu bağlamanız gerekiyor. Çoğu kişi geçmişde öylesine girdiği hesabın mailini hatırlamıyor ya da şifresini unutuyor bu yüzdende Steam ya da Epic'e giriş yapsanız bile Rockstar Games oyunlarına giriş yapamıyorsunuz. Bu sorun benim de başıma geldi ve çözüm yollarını size aktaracağım.
İlk önce belirtmek istediğim durum Steam ve Epic Games hesabına ilk kez bağlanan Social Club hesabını kaldırmanız durumunda bağladığınız Steam Epic Games ve Social Club hesaplarınızdan Rockstar oyunlarını bir daha oynayamaz duruma geliyorsunuz. Bu durum direk Rockstar destekden gelen mesajdır aşağıya bırakıyorum.

Eki Görüntüle 2077674

Bu durumda yapmanız gereken şey unuttuğunuz ya da girip hatırlamadığınız Social Club hesabınızın mailini değiştirme işlemi için Rockstar desteğe ticket atmak olacaktır. Bunun için yeni bir Social Club hesabı açmanız gerekecek.

1.adım: Rockstar Games bu linkten yeni Social Club hesabını açınız.

2.adım: Rockstar Games Customer Support hesabı açtıktan sonra bu siteye gidip giriş yapıyorsunuz.

3.adım: Görselde belirttiğim ticket gönder kısmına tıklıyoruz.

Eki Görüntüle 2077676

4.adım: Account supporta tıkladıktan sonra karşınıza gelen kısımda Social Club account kısmına tıklıyoruz.

Eki Görüntüle 2077679

Eki Görüntüle 2077680

5.adım: Karşınıza yaşadığınız sorunla alakalı seçenekler geliyor ama burada önemli olan direk Rockstar ile iletişime geçmek olduğundan dolayı account linked kısmına tıklıyoruz.

Eki Görüntüle 2077683

6.adım: Bu kısımda ilk gireceğiniz bilgi eğer Steam ve Epic Games'de oyuna girerken otomatik giriş yapıp sağ üst kısmında Social Club nickinizi görebiliyorsanız onu yazın. Göremiyorsanız orayı doldurmak için "ı can't remember" yazın. Alt kısımda hatırlamadığınızı belirtin ve sorununuzu basit bir şekilde dile getirin.

Eki Görüntüle 2077690

7.adım : Ben Rockstar ile yapmış olduğum ticketlarımın görsellerini ekleyeceğim. Ben ticket atarken ilk önce Social Club hesabın mailini değil direk bağlantısını kaldırmak istediğimi belirtmiştim. Ama gelen cevabı yukarıda görüyorsunuz bu cevabı aldığımda o zaman mailini değiştirmek istediğimi belirttim.

8.adım: Görselde istenilen belgeleri yolladığınızda kendinizi doğrulamış oluyorsunuz ve yukarıda ilk görselde belirttiğim cevabı alıyorsunuz. O cevabı aldıktan sonra ben Steam ile bağlantısını kaldırmayı onaylamadım çünkü kaldırdığım takdirde bir daha o Steam hesabı üzerinden Rockstar Games oyunlarını oynayamacaktım. Bunun yerine " unuttuğum Social Club hesabının mailini öğrenebilir miyim?" dedim. Onlarda tam maili göstermediler. Bana "isterseniz sıfırdan bir mail verin ve biz aktarımını sağlayalım" dediler. Bende kabul ettim.

Eki Görüntüle 2077694

Eki Görüntüle 2077696

İstenilen bilgiler:
1 - GTA V oyununa ilişkin satın alma tarihini ve tutarını gösteren e-posta makbuzunun ekran görüntüsü.
2 - Steam kullanıcı adınızı ve Steam kütüphanenizdeki GTA V oyununu ( ya da Social Club bağladığınız herhangi bir oyun) gösteren tam Steam penceresinin ekran görüntüsü.
3 - kodu açıkça gösteren GTA V penceresinin Steam CD anahtarının ekran görüntüsü.
4 - GTA V'in seri anahtarı, not defterine yazarak gönderiniz.

Bu şekilde unuttuğum Social Club hesabının mailini değiştirerek hesaba tekrardan giriş sağlayabildim. Biraz uzun ve belki gereksiz ayrıntıları belirtmiş olabilirim ama başımdan geçen bu durumu sizlere ve sorun yaşayan arkadaşlara yol olsun diye göstermek istedim. Çok fazla konu açılıyor, çok fazla soru geliyordu bu şekilde bu Rockstar'ın bize sunduğu saçma sapan Social Club hesabı illetini çözmüş olursunuz.

Aga bu sondaki istekleri nasıl yapacağım. Yardımcı olur musun?

Geri
Yukarı