Steam'de 5 MB indirme, hız testinde 10 Mpbs

Vasc

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Steam'de oyun indiriyorum 5.5-6 MB arasında geziyor. Merak edip hız testi yapmak istedim ve 7-10 arası değişiyor. Bir kaç server denedim yakın sonuçlar aldım. Hız testini başka sitelerden de yaptım aynı sonuçlar. Sebebi nedir ?

NetSpeed kullanıyorum, test kısmında en son TürkNet'in serverini denemek için seçmiştim fotoğrafta öyle gözükmüş.

368019
368021

Son düzenleyen: Moderatör:
Okulumda da gigabit internet var ama 6 MB/s hızı geçmiyor Steam. Ama evimde Origin'de 6 Mbps'lik pakette 4-5 MB/s hız görmüştüm zamanında. Keyfini çıkar. 50 Mbps civarı indirme hızın var şimdilik.
Hayır normalde bu değerleri almıyorum zaten. Sadece sebebini merak ettim neden böyle diye.
Çok saçma 35lik pakette bile bu hız alınmıyor.
Normalde bu değerleri almıyorum hocam sebebini merak ettiğim için açmıştım konuyu.

Buna benzer bir durum ben de yaşadım. Geçen Apex Legends indirirken 10 saniye boyunca filan saniyede 16 MB ile indirdim. Paket Türknet 75 Mbps. Ortalama 8-10 MB civarlarında indi oyun. Steamde ben de genelde o hızlarda indiriyorum. Uplay'de 8.4 MB ile indiriyorum. Steam sunucuları çok kötü bence. Origin deneyin isterseniz bir de. Sebebini bilen çıkar elbet.

Aynı sorun bende de mevcut 20 mb indirme hızım steam de 2,5 mb yi geçmiyor muhtemelen server farkı yüzünden
Sizinki normal. 8 Mpbs hız 1 MB indirme hızına eşit. 20'yi 8'e bölünce o değerleri alıyorsunuz zaten.
Buna benzer bir durum ben de yaşadım. Geçen Apex Legends indirirken 10 saniye boyunca filan saniyede 16 MB ile indirdim. Paket Türknet 75 Mbps. Ortalama 8-10 MB civarlarında indi oyun. Steamde ben de genelde o hızlarda indiriyorum. Uplay'de 8.4 MB ile indiriyorum. Steam sunucuları çok kötü bence. Origin deneyin isterseniz bir de. Sebebini bilen çıkar elbet.
Origin'de oyunum maalesef yok hocam. Dert ettiğim bir konu değil merakımdan açtım zaten konuyu.
Origin'de oyunum maalesef yok hocam. Dert ettiğim bir konu değil merakımdan açtım zaten konuyu.

Steam'de oyun indiriyorum 5.5-6 MB arasında geziyor. Merak edip hız testi yapmak istedim ve 7-10 arası değişiyor. Bir kaç server denedim yakın sonuçlar aldım. Hız testini başka sitelerden de yaptım aynı sonuçlar. Sebebi nedir ?

NetSpeed kullanıyorum, test kısmında en son TürkNet'in serverini denemek için seçmiştim fotoğrafta öyle gözükmüş.

Eki Görüntüle 368019Eki Görüntüle 368021
Hocam normalde kaç mpbs'lik paket için para ödüyorsunuz. Yani 10 mpbs için mi 50-60 mpbs için falan mı?

Hocam normalde kaç mpbs'lik paket için para ödüyorsunuz. Yani 10 mpbs için mi 50-60 mpbs için falan mı?
Şöyle söyleyeyim 75 Mpbs için ödüyorum parayı. Müşteri hüzmetleri ile olan bir konuşmamda altyapı değerlerinin kablolardan dolayı 53 Mpbs'e düştüğünü söylediler. Ve o civarda hızlar alıyorum. Ama aklıma takılan bir şey de var 67 Mpbs hızı görüyorum öğlen vakitleri sebebini de bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı