Steam'de key ile daha ucuza oyun almak (Resimli Anlatım)

Hocam bazılarının isteklerinde örneğin 1.5 keys veya 2 key 4 ref yazıyor bunlar ne oluyor?

Bazı kişiler csgo anahtarı üzerinden de satıyor. 1,5 olunca da 1
Merhaba. Takas ile oyun alımının nasıl olacağını temel olarak anlatmışsınız ve insanların alışveriş yapabilecekleri birini de örnek olarak vermişsiniz ancak insanları dolandırılmaya karşı hiç uyarmamışsınız. Sizin yazınızdan sonra herkes önüne gelenden ucuza oyun almaya çalışır ve dolandırılırsa bunun sonucu üzücü olur ve herkes sizi suçlayabilir.

5 tf2 keye Wolfenstein gift satıyorlar. 3 tf2 keye Rust, 7-8 tf2 keye DayZ satıyorlar. Bunların hepsi Revoked yani silinen giftler. İnsanlar tahmin edebileceğinizden fazla atlıyor böyle fırsatlara. Oyunu aldıktan 3-5 gün sonra ödeme geri çekiliyor ve oyun kütüphanenizden siliniyor. İnsanlara alışveriş yapacakları kişileri nasıl seçeceklerini de anlatın. En basitinden alışveriş yapacakları kişinin profilini SteamRep » Home adresinde aratmalarını söyleyin.

Ayrıca oyun alacakları kişiye "The game is ROW, right?" tarzı sorular yöneltsinler. Eğer "oyun ROW mu?" yani bölge kilidi olmadan oynanır mı diye sorulmazsa çoğu rus satıcı RU+CIS etiketli oyunları amatör, bilgisiz kişilere kitlerler. Dürüst kişiler de var. Mesela bir oyun soruyorsunuz, o oyun kilitli diyorlar. Ama öncelikle para kazanmaya bakan ve sattığı oyunu geri almayan çok takasçı var.
ROW=Rest of the World

Ayrıca tf2 keyler paypal üzerinden alım sayısına bağlı olarak 1.7$ ile 2$ arasında değişen bir fiyata alınabilir. Bu da steam pazar fiyatından çok daha ucuzdur. Ancak bunun da riskleri var ve ayrı bir konu.
Yukarıda adı geçen satıcıdan başka kişilerle takas yapacak arkadaşlar lütfen yazımı okusunlar ve konuyu internette güzelce araştırsınlar. Her önünüze gelenle takas yaparsanız para kaybetme ihtimaliniz yüksektir.

Ekleme bilgileriniz için teşekkür ederim, fakat sizin dediğiniz olaya affedersiniz ama eğer salak değilse kimse düşmez. Adama gidip sorular sormaya gerek de yok, adam oyun gifini koyduğudunda steam sağ olsun düşünmüş her şeyi ve yanında süresi ve RU şeklinde bilgiler yazıyor. Tek yapacakları oyunu alırken oyun ismini incelemek bu basit bir işlem ve o kadar detaylı anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum yine de uyarı için teşekkürler. Ayrıca ben de biliyoruz 4TL'ye key satan kişiler var fakat burada dolandırılırsınız deyip de, gidip paypal ile key almayı önermek tam bir çelişki.

Siteye giriş yaparken yeni bilgisayardan giriyormuş gibi kod gönderdi, şimdi de pazarım 7 gün boyunca kapalı. :D

Kod gönderir, çünkü steam güvenlik duvarını açmışsınız ayarlardan onun site ile veya yeni bilgisayar ile alakası yok. Pazarın 7 gün kapanması olayı da yine sizinle alakalı. Yani kredi kartı bilgilerinizi değiştirdiyseniz eğer 7 gün bekletir steam.

Arkadaşlar ben bunu pek anlamadım dün gece de yazmıştım. Bazılarında 1.5 key veya 2 key 4 ref tarzı şeyler yazıyor. Bir oyun alıcam ama tam anlıyamadım
yardımcı olabilcek olan var ise steam ekleyebilir mi? Steam kullanıcı adım: Raydric

1.5 Key diyenler üstüne csgo keyi veriyor böylelikle 1,5 oluyor.

Ben giriş yaptım ve bir de oyun aldım Mann Co. Supply Crate Key (2,20) karşılıgında Payday 2 aldım.

Hayırlı olsun oyununuz sevindim.

Ben yıllardır takas işindeyim. Sen acaba kaç zamandır bu işi yapıyorsun sorması ayıp? :)
Salak değilse düşmez dediğin duruma günde kaç bin insan düşüyor haberin yok sanırım. Steam Support o salak dediğin adamların dertleriyle uğraşmaktan normal kullanıcıların teknik sorunlarına zamanında cevap veremiyor çoğu zaman. Adamlar sahte steam adresleriyle dolandırıcılıktan, ödemesi çekilen giftlerden sonra bir süredir de ssfn dosyalarını upload ettirerek direk hesap çalıyorlar. Buna bile düşen milyonlarca insan var. Şempanzeyi eğitip bilgisayar başına oturtsan, o bile upload etmez ssfn dosyasını ama insanoğlu ediyor işte... :D

Bu forumda birçok arkadaş oyunları ya Playstore'den ya da direk Steam'in kendisinden alıyor. İlk defa takas yapan biri RU, RU+CIS, WW, ROW, AU vb. etiketlerinin hiçbirini bilmez. Hadi RU etiketi biraz bariz ve rus olduğu tahmin edilebilir. Ancak Rus olup da etiketsiz olan oyunlar ve türevleri var. Şuna emin ol senin babanı, anneni veya sevgilini tanıdığından daha iyi tanıyorum ben Steam'i. O bakımdan Steam devamlı seni, beni düşünmüyor.

İlk mesajımı bir kere daha okumanı tavsiye ederim. Paypaldan daha ucuza key alınabilir dedim ancak alın demedim veya önermedim. Eğer nasıl alındığıyla ilgili bilgi edinmek isteyen olursa mesajımı alıntılar veya ismimi etiketler, ben de gerekli açıklamayı o zaman yaparım. O an anlatacak vaktim olmadığı için sadece öyle bir olay olduğunu yazdım. Çünkü paypaldan alışveriş biraz ayrıntılı bir konu. Mesajda laf arasında yazılacak birşey değil.

Türkiye'de tf2outpost ve steamtrades gibi 2 site öğrenen Pro Trader kesiliyor hep. Onlar giderken ben dönmüş meyvesini yiyordum bu işin. Bu işte o kadar çok dolandırılan gördüm ki, buraya uyarı yazma gereği duydum. Yaptığın güzel bir iş, oyun alanlar ve alacaklar adına ben de teşekkür ederim ancak bu iş basite alınacak bir iş değil. O yüzden eğrisiyle doğrusuyla anlatılması gerek.

Atikun bana ögretirmisin bu siteden en güvenli nasıl alı veriş alıcam şu ülke muhabbeti nerede yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
@deadpirate Merhaba. Kendine oyun almak istiyorsan Trades - Dispenser.tf adresinde botlarla alışveriş yapabilirsin. Tabi botun sahibini SteamRep » Home sitesinde önce bir aratmanı tavsiye ederim.
Trade offer linkini yazarsın ve hangi keyle ödeyeceğini seçersin. Sana takas teklifi gelir. Ancak ticaret yapmak istiyorsan orda biraz tecrübe edinmen lazım. Ne kadar anlatılsa da insanları tanıman, konuşmalarından niyetlerini kestirebilmen lazım. Tf2outpost'taki insanlar genelde pahalı satmaya çalışıyor ve çok dolandırıcı var. Steamtrades de yavaş yavaş tf2outpost'a benziyor. 3-5 repi olanlarla, gizli profili olanlarla veya envanteri gizli olanlarla pek takas yapmamanı tavsiye ederim ilk etapta.
Ülke muhabbetinden kastettiğin rus key/gift vb muhabbeti ise birinin envanterini tarayıcıda açarsın. Herhangi bir gifti tıklayıp sağda "Mağazada görüntüle" simgesinin üzerine geldiğinde sağ veya sol altta bir kod gözükür. O kodu Steam Database'de package olarak aratırsın ve oyunda herhangi bir kilit, bölge, ülke sınırlaması varsa orda çıkar. Home · SteamDB · Steam Database

Donanımhaberde bu ticaret işini anlatan bir konu vardı. Detaylı bir şekilde yazmışlardı birçok yöntemi. Orada arama yaparsan konuya ulaşabilirsin. İyi akşamlar.

Atikun bunlar işime yaradı. Ama senden biraz daha fazla bilgi almak için steam ıd ve skype ıd verirsen çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı