Steam'de "oyunu başlat" tuşuna basınca oyun başlamıyor

BuğraKaya

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI B450 Carbon Max Wifi
Ryzen 7 5800X
Corsair RGB RT 32 GB 3600 Mhz Ram
Asus Radeon RX5500XT 8 GB
Crucial 1TB SSD
400 WATT PSU
Ubuntu 23 versiyonunu kullanıyorum ve Steam üzerinden oyunu başlat dediğimde başlatılıyor deyip birkaç saniye sonra tekrar başlat yazısı çıkıyor ve hiçbir şey olmuyor oyunum bir türlü başlamıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Ubuntu kullanıyorum ve Steam üzerinden oyunu başlat dediğimde başlatılıyor deyip birkaç saniye sonra tekrar başlat yazısı çıkıyor ve hiçbir şey olmuyor oyunum bir türlü başlamıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Hangi oyunda bu sorunları yaşıyorsun? Yerel Linux desteği olan her oyun Linux'ta çalışmayabiliyor, mesela Warband.

Oyunu snap üzerinden indirdiysen silip normal apt/debian sürümünü indir.

Oyunu sanırım ayrı bir NTFS formatlı diskten başlatıyorsun, eğer öyle ise şu rehberi uygula oyun çalışacaktır: Using a NTFS disk with Linux and Windows

Sadece bir diskim var Ubuntu kurarken hepsini örnek olarak C diski olacak şekilde ayarlamıştım.

Hangi oyunda bu sorunları yaşıyorsun? Yerel Linux desteği olan her oyun Linux'ta çalışmayabiliyor, mesela Warband.

Oyunu snap üzerinden indirdiysen silip normal apt/debian sürümünü indir.

Steam üzerinden indirdiğim bütün oyunlarda yaşıyorum hiçbir oyunum başlamadı proton etkin olmasına rağmen.

Sadece bir diskim var Ubuntu kurarken hepsini örnek olarak C diski olacak şekilde ayarlamıştım.

Steam üzerinden indirdiğim bütün oyunlarda yaşıyorum hiçbir oyunum başlamadı proton etkin olmasına rağmen.

Protonun hangi sürümünü seçtin? Ve dediğim gibi hangi oyunları denedin?

Protonun hangi sürümünü seçtin? Ve dediğim gibi hangi oyunları denedin?

Proton experimental seçili olarak geldi etkin halde değiştirmedim bu seçeneği. Daha sonrasında American Truck Simulator, Farming Simulator 22, Euro Truck Simulator 2, Assetto Corsa oyunlarını denedim hepsinde aynı sorunla karşılaştım. İsterseniz sorunu video olarak ekleyebilirim.

Proton experimental seçili olarak geldi etkin halde değiştirmedim bu seçeneği. Daha sonrasında American Truck Simulator, Farming Simulator 22, Euro Truck Simulator 2, Assetto Corsa oyunlarını denedim hepsinde aynı sorunla karşılaştım.

Protonupqt indirip otadan proton-ge'yi seçip indirin. ETS 2 Linux desteğine sahip. Onu protonsuz çalıştırabilirsiniz. Eğer varsa ve kurmadıysanız ekran ksrtı sürücülerini kurun.

Proton surumunu degistir.

ProtonDB üzerinden bakarak aynı işletim sistemine sahip insanların kullandığı sürümleri de denedim yine başaramadım.

Protonupqt indirip otadan proton-ge'yi seçip indirin. ETS 2 Linux desteğine sahip. Onu protonsuz çalıştırabilirsiniz. Eğer varsa ve kurmadıysanız ekran ksrtı sürücülerini kurun.

Protonupqt indirmeyi beceremedim yardımcı olursanız kurabilirim ekran kartı sürücülerim kurulu şu an.

ProtonDB üzerinden bakarak aynı işletim sistemine sahip insanların kullandığı sürümleri de denedim yine başaramadım.

Protonupqt indirmeyi beceremedim yardımcı olursanız kurabilirim ekran kartı sürücülerim kurulu şu an.

Ubuntu yazılım mağazasında bulunuyor. Tek tıkla indirebilmeniz lazım. Nasıl bir sorun yaşıyorsunuz?

Geri
Yukarı