Steam'e dolar geldi

Hiç iddiasi bile cikmamisti tak diye gorunca aşırı sasirmistim ben. Ya hizli karar aldilar ya da cok gizli karar verdiler zaten yapimcilardan onay aldiklari belliydi.
Uzun süredir geliştiriciler/yayıncılarla Valve arasında konusu açılıp tartışıldığını düşünüyorum. Son 1 ayda aldıkları bir karar değildir bu.

Muhtemelen uygulamak için bir zaman belirlemek istiyorlardı, stratejik olarak da Kasım ayına denk getirmek istemelerinin sebebini de ben batılıların "holiday season" yani Noel/Black Friday ve sonrasında da kış indirimlerine (yeni yıl) bağlıyorum.

Batılılar bu sezonda deli gibi alışveriş yaparlar. Steam Türkiye Türk Lirası kullanmaya devam etseydi, yabancı Steam kullanıcıları Steam TR mağazasına indirimlerde abanmaya devam edeceklerdi Steam Türk Lirası cüzdan kodları alarak ya da diğer yöntemlerle..

Zaten bütün kötü senaryolardan iyi bir çıkarım yapılmaya çalışılır hep. Daha kötüsü ne olabilirdi? :D zaten kötü senaryo bu, şu an yaşıyoruz.

Bundan 1 sene sonra bu konuya dönüp baktığımızda "vay be, dolar sadece 28miş ve oyunları dolarla aldığımız için şikayet ediyormuşuz" mu diyeceğiz?

Birkaç ay sonra unutmazsam alıntılarım, vay be dolar 30 bile değilmiş dersiniz.

Bugüne kadar hep en kötü ihtimal ne ise daha kötüsü oldu ve bugüne geldik. Başımızdaki musibet belli, kendinizi en kötüye hazırlayın ki fazla hayal kırıklığı yaşamayın.

Gidişat belli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun süredir geliştiriciler/yayıncılarla Valve arasında konusu açılıp tartışıldığını düşünüyorum. Son 1 ayda aldıkları bir karar değildir bu.

Muhtemelen uygulamak için bir zaman belirlemek istiyorlardı, stratejik olarak da Kasım ayına denk getirmek istemelerinin sebebini de ben batılıların "holiday season" yani Noel/Black Friday ve sonrasında da kış indirimlerine (yeni yıl) bağlıyorum.

Batılılar bu sezonda deli gibi alışveriş yaparlar. Steam Türkiye Türk Lirası kullanmaya devam etseydi, yabancı Steam kullanıcıları Steam TR mağazasına indirimlerde abanmaya devam edeceklerdi Steam Türk Lirası cüzdan kodları alarak ya da diğer yöntemlerle..
Eğer öyleyse durum onlar için daha kötü. Üzerinde çalışıp bölgeler arası satın alma sınırlaması veya benzeri bir yöntem getirebilirlerdi. Bu yaptıkları işin kolayına kaçmak olmuş.

@M3HM3TY, yapımcılar bu olaya dünden razıydı. $5 kazanmak varken neden $1 kazansınlar ki? Anlaşılan sürümden de kazanmak istemediler.

Dolar kazanmıyoruz ki beş dolar bir dolar hesabı yapsınlar, Amerika'da ki adama o kadar koymaz zaten bu fiyatlar. Az satalım öz satalım mantığı da saçma, neticede ne kadar çok satarsan senin için o kadar kâr getirecek. Şu an Steam kendi topuğuna sıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı