Steam'i Kötüleyen Tayfa

Leonmacion

Hectopat
Sırf Epic Games bedava oyun verdiği için Steam şöyle böyle diye atıp tutanlara bir ben mi sinirleniyorum? Böyle diyen adam zaten Steam bile kullanmamıştır ya da oyun almamıştır. Kaliteye bakmayip Epic Games GTA 5 verdi Steam ne yapiyor he diyorlar olaya taraflı yaklaşarak söylüyorum Steam Epic'den daha iyi Epic Games de kullanan birisiyim ki mesela Odyssey'ı Epic'den alacağım Steam daha iyi net.
Yaz indirimlerinde de kim daha makul ve iyi indirimler yapar ise oradan alacagim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle diyen adam zaten Steam bile kullanmamıştır ya da oyun almamıştır.

Tam olarak bu. Hayatında orijinal oyun almamış boş beleş kitledir bence Steam'e laf eden. Epic'in Launcher'ı ve özellikleri Steam'in halen daha yanına yaklaşamaz.

Steam liderdir. Hiç bir dijital oyun servisinin onu geçeceğini düşünmüyorum. Sırf ücretsiz oyun verdi diye Epic Games geçmesi imkansız. Kısacası Steam hepsinin başıdır ve lideridir. Bununda kolay kolay değişeceğini düşünmüyorum. Aksini iddia eden orijinal oyundan anlamayıp bir oyunu ücretsiz aldığı için havalanan kesimdir.

Steam'den her yaz indirimlerinde oyun alan biriyimdir ve Steam'e gayetde para harcadım ama Steam gibi bir platformun böyle bir şey yapmayıp, Epic Games gibi bir platformun yapması bana az da olsa koydu açıkçası. Umarım Steam'de bir şeyler yapar bu konuda.
Benim düşüncem şudur ki inşallah Steam birçok oyunu Epic Games gibi ücretsiz vermez. Vermesini de istemiyorum açıkçası. Kendini zaten tanıtmış ve lider olan bir firma olarak buna gereği yok.

Benim düşüncem şudur ki inşallah Steam birçok oyunu Epic Games gibi ücretsiz vermez. Vermesini de istemiyorum açıkçası. Kendini zaten tanıtmış ve lider olan bir firma olarak buna gereği yok.

Yani sende haklısın. Zaten bende bunu mantıklı bulmuyorum oyun çıkarılırken ya ücretli olur ya da ücretsiz olur. Ücretli oyunu ücretsiz yapmak bence saçma. Sonuçta o oyunu ücretliyken para veren insanların suçu ne. Bu olayı sadece GTA 5'de değil başka oyunlarda da yaşadım. Bir de GTA 5 çıktıktan bedava olduktan sonra ücretli alanlara karşı 'kudurmayın hahahahah'gibisinden ifade kullanılıyorlar. Kimse istemez verdiği paranın boşa gitmesini. Böyle söyleyen insanlarda eminim ki para verse onlarda sinirlenirdi bu duruma ama sonuçta insan kendi başına gelmeyince anlamıyor.

Epic Games'in indirim ve kupon olayları çok güzel. 70 liraya AC: Odyssey ve Sesson Pass + AC:3 Remastered alıyorsun. Üstüne kupon kullanım hakkında bitmiyor. 20 liraya Watch Dogs 2, 180 liraya RDR2...

Bu tarz kampanyalar ile oyunların kullanıcıya ulaşmasını sağlıyorlar. Arayüz konusunda ise eksiklikleri var ama yaptığı kampanyalar bunu göz ardı ettiriyor.

Yeni nesil tayfa işte. Epic Games ücretsiz oyun, kuponlar ile oyuncu çekiyor. Tamam güzel ama Steam bir efsane, yıkılmaz öyle kolay kolay. Bir sürü oyun var. Epic Games ise genelde aaa oyunlar var, yani pahalı. Ama Steam indirim yapınca 1-2 TL'ye bile oyun alabiliyoruz. Tamam, ücretsiz oyun konusunda Epic Games çok daha iyi ama Steam bir klasik artık. Valve hala oyun çıkartmamasına rağmen oyuncular hala tercih ediyor. Başka firma olsa batmış olurdu. Ve sizin kast ettiğiniz kitle yeni nesil kendine "gamer" diyen kitle. Kendi yaşları Steam'e yetmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı