Elektronik SteelSeries Apex 9 mini 2599TL

Değiştirilebilir Switch'ler, çift baskılı PBT tuş takımı ve kolay erişilebilir bir kasası var (modlama için) ucuz Çinli markalarda olup bunda olmayan (bu fiyat aralığı için) ses kontrolü için knob, kablosuz bağlantı ve belki mini ekran olabilir.

Düzgün bir garanti ve oturmuş bir yazılım da cabası. Bu klavye bu fiyatta olmasa büyük marka ürünlerini ben de çok önermiyorum zaten.
Başında dediğim gibi:
Apex 9 özelinde konuşmuyorum
Ama dediğiniz gibi tuşlar da PBT ise gayet alınabilir çünkü hot-swap + anahtarlar da çift aktivasyon mesafeli optik anahtarlar. Çin işinde bunu bulabilir misiniz bilemiyorum + TR garantili (Her ne kadar klavyede pek önemli olmasa da.).

Yazılım bir işe yarıyor mu klavyelerde bilemiyorum.

Ürün 20dakika önce elime geldi. Tuş hissiyatı güzel fakat içinden çıkan kablo arızalı ve alttaki yükseltme ayaklarının 2 side problemli şimdi iade veriyorum. Sağlık olsun bize gelen ürün problemli çıktı.

SteelSeries ve Logitech gibi markalar çok iyi klavye modellerine sahip ve aşırı güvenilir olan markalar, SteelSeries Apex 9 mini de çok kaliteli bir klavye ve bir de bu fiyata düştüyse direkt alınması en mantıklı olan klavye(Tabii Amazon'dan falan alınca garantili gelir mi orasını bilmem).
Apex 3 ve 7 kullandım. Apex 3 durup dururken önce N, J, K basmamaya başladı sonra Ctrl ve Esc gitti. Çöp oldu. Apex 7'de switchlerde yay sesi çok geliyordu ve 2. ayında 3 tuştaki RGB'ler bozuldu. Garantiden iade talep ettim. Yani sadece marka diye iyi olmuyorlar. @Endless Kaan hocam haklı bu konuda.

Arkadaşlar klavye elime ulaştı ve şu anda kullanıyorum. Basım hissiyatı, malzeme kalitesi ve sesi çok hoşuma gitti. Daha önce topladığım Custom klavyelerle aynı olmasa da yakın bir sesi var. Klavyeye bilek desteği lazım, biraz yüksek.

Ben memnun kaldım.

Apex 3 ve 7 kullandım. Apex 3 durup dururken önce N, J, K basmamaya başladı sonra CTRL ve ESC gitti. Çöp oldu. Apex 7'de Switch'lerde yay sesi çok geliyordu ve 2. ayında 3 tuştaki RGB'ler bozuldu. Garantiden iade talep ettim. Yani sadece marka diye iyi olmuyorlar. @Endless Kaan hocam haklı bu konuda.

Kabloda nasıl bir sorun yaşadınzız? Klavye mi çalışmıyordu yoksa bağlantı mı kopuyordu sürekli?

Son düzenleme:
Arkadaşlar klavye elime ulaştı ve şu anda kullanıyorum. Basım hissiyatı, malzeme kalitesi ve sesi çok hoşuma gitti. Daha önce topladığım Custom klavyelerle aynı olmasa da yakın bir sesi var. Klavyeye bilek desteği lazım, biraz yüksek.

Ben memnun kaldım.

Kabloda nasıl bir sorun yaşadınzız? Klavye mi çalışmıyordu yoksa bağlantı mı kopuyordu sürekli?
Apex 3'ün başına ne geldiğini kimse çözemedi hocam.

Ürün 20dakika önce elime geldi. Tuş hissiyatı güzel fakat içinden çıkan kablo arızalı ve alttaki yükseltme ayaklarının 2 side problemli şimdi iade veriyorum. Sağlık olsun bize gelen ürün problemli çıktı.
Bende de kablo sorunlu geldi sanırım. Farklı bir kabloya takmadan önce ışık yanmasına rağmen klavye bir süre sonra yazmıyordu. Çıkar-tak yapınca yeniden algılıyordu. Kablo değiştirdiğimden beridir hiç yaşamadım ama şans eseri de olmuş olabilir.

Rapid trigger bu modelde yok ancak 2 modu var Switch'lerin. Biri Gaming diğeri ise typing. Gaming moduna alınca Switch algılama noktasında ki hassasiyet inanılmaz azalıyor hani Switch üzerine yarım değil çeyrek kadar dokunduğunuz an Switch algılıyor. Typing modu ise normal mekanik klavye Switch'lerinin algılama noktasına denk geliyor.

İlk başlarda Gaming mod üzerinde kullanırken yazım yanlışları yapmanız olası. Ama alışınca çok hızlı tepkimesi olan bir klavye olduğunu özellikle oyunda hissedersiniz. A-D tuşları ile FPS oynarken çok hızlı şekilde hafif dokunarak çok seri hareket sağlayabiliyorsunuz köşelerden falan çıkarken.
Ben satın alalı 4-5 ay oldu. Beyaz SteelSeries pudding keycaps takılınca ise görsel şölene dönüyor. Son olarak Klavye'yi tamamen yazılımı kurmadan sadece tuşlar üzerinden kontrol etmeniz mümkün. Ben yazılımı sevmediğim için yazılımsız kullanıyorum.
almayı düşünüyorumda her tuşa basınca gelen şu dalgalanma rgb animasyon fln varya bu modelde oluyormu

Bende de kablo sorunlu geldi sanırım. Farklı bir kabloya takmadan önce ışık yanmasına rağmen klavye bir süre sonra yazmıyordu. Çıkar-tak yapınca yeniden algılıyordu. Kablo değiştirdiğimden beridir hiç yaşamadım ama şans eseri de ol.
Bende de kablo sorunlu geldi sanırım. Farklı bir kabloya takmadan önce ışık yanmasına rağmen klavye bir süre sonra yazmıyordu. Çıkar-tak yapınca yeniden algılıyordu. Kablo değiştirdiğimden beridir hiç yaşamadım ama şans eseri de olmuş olabilir.

Kabloyu ne ile değiştirdiniz bende almayı düşünüyorum SteelSeries setim varda. Mesela bende Aerox 3 Wireless var dongle için Type-C kablosuda vardı o kabloda gram problem yaşamadım değişsem onları çözülürmü.

Son düzenleme:
almayı düşünüyorumda her tuşa basınca gelen şu dalgalanma rgb animasyon fln varya bu modelde oluyormu
O rgb efekti bu modelde mevcut.

Akko 5108B aldım jelly purple switchli. O geldiğinde iade edeceğim ama klavyeyi öneririm. 2600TL'ye ağırlıklı olarak oyun oynayanlar için en ideal klavyelerden birisi.

Geri
Yukarı