Steelseries Arctis 5 vs Corsair Void 7.1 USB

Alp Çiçek

Kilopat
Makaleler
3
Geçen günlerde kulaklık önerir almıştım 50 TL için fakat yılbaşı indirimleri olacağı için bu iki model için de para biriktiriyorum. Indirime girmezlerse önerdikleri kulaklığı alacağım.

Kullanım amacım;

•Arkadaşlarımla konuşurken sesimin iyi ve temiz gitmesi.
•Oyun oynarken güzel ses kasma performansı
•Çok fazla streo kulaklık kullandım ve bu sefer 7.1 deneyimlemek istiyorum.
•Müzik için fazla değil sadece CS:GO ısınma süresinde açar bir müzik dinlerim. Belki arada otobüse dinlerim fakat olsa olsa ayda 2 kez olur :) (Genelde kaybediyorum o yüzden)

Öncelikle Steelseries Arctis 5 için;

- DTS 7.1'de apartman boşluğun ses geliyormuş gibi dediler ve ben bu kadar para vereceğim bir kulaklık için 7.1 özelliğinin iyi olmasını isterim.
- Sürücüler kulağa değiyor diyorlar fakat ne kadar rahatsız ediyor bilmiyorum.
- Technopat'ın mikrofon testini dinlemiştim ve çok temiz bir sesi vardı.

Corsair Void 7.1 USB için;

- 7.1 özelliği daha başarılı deniyor.
- Mikrofonu daha iyi deniyor.
- Tasarımı pek hoşuma gitmiyor fakat önemli olan performansı

Sizce hangisi daha mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ikisi de o bütçede alınabilecek kaliteli kulaklıklar. Aslında hangisini alırsan al pişman olmazsın :). Arctis 5 kullanan birisi olarak memnunum fakat ille de Arctis 5 al demem. Sadece deneyimlerimi paylaşabilirim.

- DTS için dediğiniz nispeten doğru. Oyunlarda performansı iyi olsa da genel kullanımda sesi fazlaca boğuyor. Başka bir sanal 7.1 desteği olan kulaklık kullanmadığım için diğerlerinde durum nasıldır bilemeyeceğim.

- Sürücüler değiyor fakat şu an Arctis 5 kulağımda ve bu maddeyi okuyana kadar kulağıma değdiğini bile unutmuştum :D. Çok takıntılı değilseniz tolere edebilir.

- Mikrofonu kaliteli. Karşıya temiz ve berrak bir ses iletiyor. konuşurken herhangi bir şekilde cızırtı ve patlama olmuyor. Mikrofon konusunda sizi tatmin eder.

Bence ikisi de mantıklı seçim olur. Hangisi içinize sinecekse onu alın. Arkadaş çevresinde olup da deneyebilme şansınız varsa deneyip karar vermek çok daha mantıklı olur. Birbirimize yakın olsak alın bir kaç gün kullanın benim kulaklığı diyeceğim ama sanırım siz İstanbul'da ikamet ediyordunuz. Bana baya uzak :(.

Hocam ikisi de o bütçede alınabilecek kaliteli kulaklıklar. Aslında hangisini alırsan al pişman olmazsın :). Arctis 5 kullanan birisi olarak memnunum fakat ille de Arctis 5 al demem. Sadece deneyimlerimi paylaşabilirim.

- DTS için dediğiniz nispeten doğru. Oyunlarda performansı iyi olsa da genel kullanımda sesi fazlaca boğuyor. Başka bir sanal 7.1 desteği olan kulaklık kullanmadığım için diğerlerinde durum nasıldır bilemeyeceğim.

- Sürücüler değiyor fakat şu an Arctis 5 kulağımda ve bu maddeyi okuyana kadar kulağıma değdiğini bile unutmuştum :D. Çok takıntılı değilseniz tolere edebilir.

- Mikrofonu kaliteli. Karşıya temiz ve berrak bir ses iletiyor. konuşurken herhangi bir şekilde cızırtı ve patlama olmuyor. Mikrofon konusunda sizi tatmin eder.

Bence ikisi de mantıklı seçim olur. Hangisi içinize sinecekse onu alın. Arkadaş çevresinde olup da deneyebilme şansınız varsa deneyip karar vermek çok daha mantıklı olur. Birbirimize yakın olsak alın bir kaç gün kullanın benim kulaklığı diyeceğim ama sanırım siz İstanbul'da ikamet ediyordunuz. Bana baya uzak :(.
Yok hocam İzmir'deyim sağolasın. O zaman hangisi daha fazla indirime girerse ona bakacağım :)

Hocam elimde amazondan alma sıfır garantili Corsair Void Surround 7.1 Dolby kulaklık var. Ürünü amazondan sipariş ettikten 4 gün sonra bi ameliyat mevzum vardı özel sağlık sigortam karşılamayınca mecbur ücretli oldum ve kredi kartı borcumu kapatmak için nakite sıkıştım öyüzden satıyorum. İkinci el ilanına koyamadığım için daha burdan yazıyorum. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz benimle.

Dosya Ekleri

• 23960848_10215185847546322_384392958_o.jpg
    23960848_10215185847546322_384392958_o.jpg
    81,9 KB · Görüntüleme: 420
Hocam elimde amazondan alma sıfır garantili Corsair Void Surround 7.1 Dolby kulaklık var. Ürünü amazondan sipariş ettikten 4 gün sonra bi ameliyat mevzum vardı özel sağlık sigortam karşılamayınca mecbur ücretli oldum ve kredi kartı borcumu kapatmak için nakite sıkıştım öyüzden satıyorum. İkinci el ilanına koyamadığım için daha burdan yazıyorum. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz benimle.
Hocam öncelikle geçmiş olsun
Ben de elimdeki G502'yi satıyorum. Para geçerse elime konuşuruz.

G633 kullanıyorum Dolby, Dts ikiside var buna dayanarak söyleyebilirimki Dts açık ara daha iyi bence, ama G633'den çektiğimi başka bişey den çekmedim 3 defa değiştirdiler kulaklığı hepsinde haraket eden yerlerı gıcırdıyor rahatsız edıyor, kapanma açılma sorunları bezdirdi beni. Bugün Amazon'da indirimdeydi Corsair Void Pro RGB Wireless yeni modeli dayanamadım aldım bir tane 420 tl'ye geldi, bütçen varsa al derim indirimi güzel, hiç denemedim yorum yapamam ama Logitech'den cektiğim işkenceyi bundan cekmeyeceğimi umuyorum. :(

https://www.amazon.com/gp/product/B0748MTZ1C/

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    34,4 KB · Görüntüleme: 328
G633 kullanıyorum Dolby, Dts ikiside var buna dayanarak söyleyebilirimki Dts açık ara daha iyi bence, ama G633'den çektiğimi başka bişey den çekmedim 3 defa değiştirdiler kulaklığı hepsinde haraket eden yerlerı gıcırdıyor rahatsız edıyor, kapanma açılma sorunları bezdirdi beni. Bugün Amazon'da indirimdeydi Corsair Void Pro RGB Wireless yeni modeli dayanamadım aldım bir tane 420 tl'ye geldi, bütçen varsa al derim indirimi güzel, hiç denemedim yorum yapamam ama Logitech'den cektiğim işkenceyi bundan cekmeyeceğimi umuyorum. :(

https://www.amazon.com/gp/product/B0748MTZ1C/
Hocam ürününüz geldi mi? Bir de kaç liraya geldi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı