SteelSeries Rival 3 vs Logitech G305

Bütçe
1500
Ne keşke bir örnek versem? Kullanıcısı olduğum farenin çoğunluklu bir kısmı lod sorunlu ve eski bir fare. Akakçe üzerinde minimum 759₺ olarak gözüküyor ben fareyi 300₺'ye aldığımda bu sorunları kabul ederek aldım ve memnun olmuştum 300₺'ye aldığım için 1 yıl boyunca kullanıcısı oldum ve buna dayanarak alınmaz diyorum. Kaliteli bir malzeme kalitesi yok tutuşta rahatsız etmişti sensör olarak daha iyi olan abisi Prime'da aynı şekilde. Bu fare Prime'dan daha kötü fakat neden daha pahalıya satılıyor anlamış değilim. İptal edeceksen et 1500₺ bütçem var demişsin aileme yük olmayayım diye tercih ettiğin fareye bak. Tam bütçeni yaz ona göre bir şeyler önerelim istemiyorsanda Rival 3'le devam edebilirsin, iyi sosyaller.
Merhaba hocam, dün SS Prime'ı kullanmaya başladım. 550TL'ye almıştım. Hafiflik, kablo falan hoşuma gitti ama tutuş şekli hiç hoşuma gitmedi. Bana fazlasıyla yüksek ve rahatsız bir mouse gibi geldi. Ayrıca tabanındaki plastiği içeri doğru ittirince ufak bir gıcırtı olabiliyor tamamen sıfırlanmamış yapısı. İade etmeyi düşünüyorum başka bir mouse bulursam. Acaba mouse önerisi yapabilir misiniz?
500-1000tl arasında
Çok ağır olmayan
min 500 hz
minimum 2 tane makro tuşu olan
bluetooth olup olmadığı farketmez
bir de aşırı ses çıkarmazsa iyi olur.
şimdiden teşekkürler

Logitech G502 Hero
Razer DeathAdder V2
SteelSeries Rival 3
Corsair Katar Pro Wireless
Glorious Model O- (Minus)

Üstteki modelleri incelemenizi öneririm. İsteklerinize uygun olabilir.

Merhaba hocam, dün SS Prime'ı kullanmaya başladım. 550TL'ye almıştım. Hafiflik, kablo falan hoşuma gitti ama tutuş şekli hiç hoşuma gitmedi. Bana fazlasıyla yüksek ve rahatsız bir mouse gibi geldi. Ayrıca tabanındaki plastiği içeri doğru ittirince ufak bir gıcırtı olabiliyor tamamen sıfırlanmamış yapısı. İade etmeyi düşünüyorum başka bir mouse bulursam. Acaba mouse önerisi yapabilir misiniz?
500-1000TL arasında.
Çok ağır olmayan.
Min 500 Hz.
Minimum 2 tane makro tuşu olan.
Bluetooth olup olmadığı fark etmez.
Bir de aşırı ses çıkarmazsa iyi olur.
Şimdiden teşekkürler.

Pulse fire haste bakabilirsin. Tutuş şeklini ve elinin boyunu bilmiyorum, zaten çok seçenek yok bütçede.

Logitech G502 Hero
Razer DeathAdder V2
SteelSeries Rival 3
Corsair Katar Pro Wireless
Glorious Model O- (Minus)

Üstteki modelleri incelemenizi öneririm. İsteklerinize uygun olabilir.
hocam şey sormak istiyorum. Ben hep hikayeli oyunlar oynuyorum genelde. Online FPS oyunları falan oynamam genellikle. İş için de uzun saatler bilgisayar başındayım. Yani ana amacım elimi yormaması, uzun saatler rahatça kullanabilmek ve birkaç makro tuşuna da sahip olursa gündelik hayatta çok işime yarıyor. Bu ihtiyaçlar için sizce 900 liralara çıkmaya gerek var mı? Ucuz yollu birşeyler mi baksam. (elim 18 18.5 cm)

Hikayeli oyunlar oynadığınız ve uzun saatler bilgisayar başında olduğunuz için el yormayacak, ergonomik ve makro tuşları olan aynı zamanda bütçenizi de göz önünde bulundurarak, çok yüksek fiyatlı modeller yerine daha uygun fiyatlı ama kaliteli modelleri tercih edebilirsiniz.

SteelSeries Rival 3 -> Bu Mouse'ı ben de epey kullandım çok ergonomik ve taleplerinizi fazlasıyla karşılar diye düşünüyorum. 77 Gr ve 2+1 makro tuşu mevcut. En önemlisi de diğer örneklere göre oldukça ucuz.

Hikayeli oyunlar oynadığınız ve uzun saatler bilgisayar başında olduğunuz için el yormayacak, ergonomik ve makro tuşları olan aynı zamanda bütçenizi de göz önünde bulundurarak, çok yüksek fiyatlı modeller yerine daha uygun fiyatlı ama kaliteli modelleri tercih edebilirsiniz.

SteelSeries Rival 3 -> Bu Mouse'ı ben de epey kullandım çok ergonomik ve taleplerinizi fazlasıyla karşılar diye düşünüyorum. 77 Gr ve 2+1 makro tuşu mevcut. En önemlisi de diğer örneklere göre oldukça ucuz.
hocam ilk araştırırken çok kronik problemi var, prime al demişlerdi bana. bir de şuan çok zam gelmiş rival 3'e 900 Tl en ucuz yerde. Ben Prime'ı geçen hafta 550'Tlye aldım. parasını hak eder mi şuan rival 3 ?

Şuradaki bağlantıda 750 TL.

Hocam size tavsiyem şu; özellikle elektronik ürün alırken çalışanların tavsiyesini pek dikkate almayın kendi araştırmanızı yapın. İnternette bir çok tarafsız kaynak var. Örnek olarak, bu ürünü Hepsiburada sitesinden 2055 kişi puanlamış ve 4,8 almış. Yani neredeyse kusursuz bir puanlama. Üstelik sadece Hepsiburada değil bir çok sayfada çok iyi puan ortalaması almış bir ürün. Ayrıca "kronik sorun" kısmına kesinlikle katılmıyorum amiyane tabirle "taş gibi mouse".

Son olarak, eğer kafanızda soru işaretleri varsa Mediamarkt yada Vatan'a uğrayıp test edin, hoşunuza giderse satın alın.

Hocam size tavsiyem şu; özellikle elektronik ürün alırken çalışanların tavsiyesini pek dikkate almayın kendi araştırmanızı yapın. İnternette bir çok tarafsız kaynak var. Örnek olarak, bu ürünü Hepsiburada sitesinden 2055 kişi puanlamış ve 4,8 almış. Yani neredeyse kusursuz bir puanlama. Üstelik sadece Hepsiburada değil bir çok sayfada çok iyi puan ortalaması almış bir ürün. Ayrıca "kronik sorun" kısmına kesinlikle katılmıyorum amiyane tabirle "taş gibi mouse".

Son olarak, eğer kafanızda soru işaretleri varsa Mediamarkt yada Vatan'a uğrayıp test edin, hoşunuza giderse satın alın.
Tamamdır hocam, çok teşekkürler. İade sürem dolmadan bir mağazaya gidip deneyeceğim rival 3'ü. Aynen çalışanları ben de dinlemem pek, forumları inceliyorum hep. Yalnız ürün yorumları böyle çok satılan ürünlerde bana biraz yanıltıcı geliyor. Çünkü ürün ellerine ulaştıktan sonra 1 hafta içinde yorum yapıyor insanlar genelde. Halbuki genelde birkaç aydan sonra sorun yaşamaya başlıyor insanlar. O zaman da küçük bir kısmı ürün aldığı siteye girip yorum bırakıyor.

Farklı kaynaklardan kontrol ettiğinizde az çok anlıyorsunuz şişirme olup olmadığını. Bu arada doğrudur, ürün yorumları genellikle kısa vadeli deneyimleri yansıttığı için uzun vadeli kullanımda ortaya çıkan sorunlar göz ardı edilebiliyor. Dolayısıyla forumlar ve topluluk incelemeleri daha değerli olabiliyor.

Hocam size tavsiyem şu; özellikle elektronik ürün alırken çalışanların tavsiyesini pek dikkate almayın kendi araştırmanızı yapın. İnternette birçok tarafsız kaynak var. Örnek olarak, bu ürünü Hepsiburada sitesinden 2055 kişi puanlamış ve 4,8 almış. Yani neredeyse kusursuz bir puanlama. Üstelik sadece Hepsiburada değil birçok sayfada çok iyi puan ortalaması almış bir ürün. Ayrıca "kronik sorun" kısmına kesinlikle katılmıyorum amiyane tabirle "taş gibi mouse".

Son olarak, eğer kafanızda soru işaretleri varsa MediaMarkt'ya da Vatan'a uğrayıp test edin, hoşunuza giderse satın alın.

Ürünün bazı modellerinde kronik sorun var. Kendimde yaklaşık 1 yıl kadar deneyimlediğim bir fare. Bu süre içerisinde 3 kez değişime gönderdim. Fiyatı ucuz olup önerseniz her neyse diyeceğim. HB gibi sitelerde topluluğun ne puanladığı hiçbir şey ifade etmiyor gibi bir şey. Çoğu kullanıcı neyin ne olduğunu bile bilmeden alıyor ve tam puan yapıştırıp geçiyor. Taş gibi falan da değil, yazılımı çöp. 3335 yerine truemove Core tercih etmek saçmalık. Tarafsız kaynağa HB'yi örnek göstermen...

Tamamdır hocam, çok teşekkürler. İade sürem dolmadan bir mağazaya gidip deneyeceğim Rival 3'ü. Aynen çalışanları ben de dinlemem pek, forumları inceliyorum hep. Yalnız ürün yorumları böyle çok satılan ürünlerde bana biraz yanıltıcı geliyor. Çünkü ürün ellerine ulaştıktan sonra 1 hafta içinde yorum yapıyor insanlar genelde. Halbuki genelde birkaç aydan sonra sorun yaşamaya başlıyor insanlar. O zaman da küçük bir kısmı ürün aldığı siteye girip yorum bırakıyor.

Rival 3 tercih etme. Prime hoşuna gitmediyse PulseFire Haste'ye bak. Eğer amaç günlük kullanım ve hikaye oyunlarıysa günlük kullanım için olan farelerde işini görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı